Teleszkópos csontpótlás gyerekeknek

Vágólapra másolva!
Amerikai kutatók díjnyertes fejlesztése egy olyan eszköz, amely a csontrákos gyermekek számára a sorozatos és fájdalmas műtétektől való megszabadulást jelentheti.
Vágólapra másolva!

A csontrákos gyermekek csontpótlása újabb és újabb fájdalmas műtéteket jelent, mivel a csontok még megnyúlásban, növekedésben vannak. A Kaliforniai Egyetem ortopédiai intézetének kutatói tizenegy éves munkával olyan fémimplantátumot fejlesztettek ki, amelynek segítségével a gyerekek megmenekülhetnek a fájdalmas beavatkozásoktól.

Az új csontpótlás ugyanis két olyan részből áll, amelyek szabályozott módon elmozdulhatnak egymáshoz képest. Nagyon leegyszerűsítve egy fokozatosan szétcsúszó teleszkópos megoldásról van szó, amely 10 év feletti kortól alkalmazható, főképp a hosszú csöves csontok (például sípcsont vagy combcsont) esetében. A teleszkóp adott időközökben történő megnyújtását egy speciális, mágneses teret generáló eszközzel végzik, ami nem igényel műtéti beavatkozást.

További információk és kapcsolat-felvételi lehetőségekhttp://www.ucl.ac.uk/orthopaedics/Staff/BME.htm

Az új eljárással - amely az orvostudomány jövőjét megalapozó kutatások 2003-as innovációs díját nyerte - nem csupán a fájdalmas műtétek száma csökken, hanem a fertőzések veszélye és a költségek is - mondja Gordon Blunn professzor, az eljárást kidolgozó csoport vezetője, hozzátéve, hogy a kezdeti klinikai próbák nagyon sikeresek. A páciensek sem vibrációról, sem melegérzetről, sem feszülésről nem számoltak be, azaz a hagyományos megoldások velejárói is enyhültek.