Tiltakozás az Ezredelő megszüntetése ellen<br/>

Vágólapra másolva!
A Magyar Televízió vezetése megszüntette az Ezredelő című műsort. A szerkesztők felhívására pár nap alatt közel száz neves tudós, tanár, ismeretterjesztő és művész fejezte ki tiltakozását.
Vágólapra másolva!

Az 1991-ben kezdett, korábban Ezredvégi beszélgetések címen készült sorozat keretében a szerkesztők, Monory M. András és Tillmann József A. a magyar és a világkultúra közel száz jeles személyiségével, köztük például Esterházy Péter íróval, a dalai lámával, Stanislaw Lem íróval vagy James Lovelock biológussal, a Gaia-elmélet megalkotójával folytattak beszélgetéseket. (A beszélgetések válogatott anyaga könyvben is megjelent, illetve az alábbi honlapon elérhető.)

A szerkesztők egy levelet köröztetnek az interneten, amelyben leírják: "a műsor a televízió legolcsóbb produkciói közé tartozott, megszüntetése mellett anyagi érvek nem szólnak. Tiltakozunk a szakmai szempontokat mellőző vezetői gyakorlat ellen, és kívánatosnak tartjuk a politikai és egyéb hatalmi befolyástól mentes, a valódi nemzeti érdekek jegyében működő közszolgálati televíziózást."

A szerkesztők arra kérik a levél olvasóit, hogy amennyiben egyetért tiltakozó felhívásunkkal, egyszerűen küldjék vissza a levelet, illetve aki teheti, küldje tovább ismerőseinek, kollégáinak, barátainak. Január 29-e, a levél feladása óta már körülbelül száz neves tudós, tanár, ismeretterjesztő és művész csatlakozott a felhíváshoz, köztük dr. Fehér Márta egyetemi tanár (BME Filozófia és tudománytörténet tanszék), dr. Mészáros Klára (az MTA Világgazdasági Kutató Intézetének főmunkatársa, Magyarország korábbi pekingi nagykövete), dr. Balázs Béla egyetemi tanár (ELTE TTK, a Magyar Professzorok Világtanácsa szóvivője), dr. Csányi Vilmos etológus (ELTE TTK), Fábri Péter író, műfordító, Kelényi Béla (a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum főmuzeológusa), dr. Kelemen János, intézetigazgató egyetemi tanár (ELTE BTK Filozófia Intézet), dr. Ungvári Tamás egyetemi tanár (UCLA Extension, California, U. S. A.) és dr. Tamás Pál, az MTA Szociológiai Intézet igazgatója.

Ajánló: