Rejtélyes ókori városra bukkantak a régészek

Vágólapra másolva!
Nagy Sándor korabeli város maradványaira bukkantak Görögországban, amelyről egyetlen ókori forrás sem tesz említést.
Vágólapra másolva!

Görög régészek úgy vélik, hogy egy olyan Nagy Sándor korabeli város maradványaira bukkantak az ország észak-nyugati részében húzódó Pindosz-hegység előhegyei között, amelyről ókori források nem tesznek említést. Erre a következtetésre jutottak ugyanis, miután egy akropolisz nyomait tárták fel a helyszínen.

Az 1200 méter magasságban fellelt régészeti leletek Nagy Sándor korából, Kr.e. a IV. század idejéből valók. Eddig már feltártak egy altemplomot és egy dór oszlopcsarnokot - közölte az Stella Drogou, a három éve folyó ásatások vezetője.

Továbbá pénzérmék és olyan kerámia tárgyak kerültek elő, amelyek azt bizonyítják, a város lakói élénk kereskedelmet folytathattak az ország déli részével.

Stella Drogou kijelentette: "Eddigi tapasztalataink alapján úgy gondoljuk, hogy jelentős város lehetett a Pindarosz-hegységben, amelynek hanyatlása Kr.e. 150 körül, a római hódítás idején kezdődhetett". Rámutatott továbbá, hogy a hely, ahol a város felépült, "stratégiai jelentőséggel bírt, mert lehetővé tette a kelet felé Macedóniába, nyugatra Epiruszba, délre pedig Thesszáliába vezető útvonalak ellenőrzését.

Egy ilyen városról egyetlen antik forrás sem tesz említést, de az ókori szerzők úgy említik ezt a térséget, mint amely katonákat adott Nagy Sándor hadseregének elit alakulatai számára.