Napvilágra került X-akta

Vágólapra másolva!
Több mint 20 évvel ezelőtt egy brit légitámaszpont közelében az amerikai légierő katonái "különös, izzó fényű tárgyról" tettek jelentést. Az aktát azonnal titkosították, bár valószínű, hogy csak egy közönséges világítorony "titkát" őrizte.
Vágólapra másolva!

Az esetet, amely 1980. december 27-én hajnalban a Királyi Légierő kelet-angliai woodbridge-i támaszpontjához közel történt, a brit kormány szigorúan titkos "Rendleshami-jelentés"-e tartalmazza. A vaskos jelentéssel csak most, 2002-ben, tehát több mint húsz év után, a brit kormány egyes iratok titkosítását feloldó határozatát követően ismerkedhet meg a nagyközönség.

Forrás: wustl. eduA "Megmagyarázhatatlan fények" címet viselő jelentésben Charles I. Halt amerikai alezredes arról számol be, hogy Rendlesham erdejében szemtanúja volt, amint egy ismeretlen tárgy a fák között "piros napfény-szerű izzást" bocsát ki magából. A szokatlan fénycsóva megjelenését két őr is megerősítette - ők a légitámaszpont hátsó kapujánál észlelték a "különös fényt".

A két őr és egy harmadik társuk engedélyt kapott a furcsa jelenség közelebbi megvizsgálására. A katonák furcsa izzó tárgyról számoltak be. "A tárgy, leírásuk szerint fémből készült, alakja piramis-forma, alapjának átmérője mintegy 2-3 méter, magassága 2 méter" - áll a jelentésben.

"A tárgy az egész erdőt fehér fénnyel borította be. A teteje pulzáló vörös, alja kék fényben úszott. A tárgy lebegett, esetleg lábakon állt. Amikor a katonák megközelítették az objektumot, az a fák között manőverezve eltűnt a szemük elől."

A jelentés következő részei hosszasan és részletesen írják le a katonák beszámolóját a későbbiekben látottakról. Az alezredes és emberei a jelentés szerint másnap a helyszínen három szabályos kör alakú, közel 18 cm átmérőjű bemélyedést fedeztek fel a földön. A sugárzásmérések során 0,1 milliröntgent mértek a bemélyedésekben, ami tízszerese a normál értéknek.

Forrás: cs. nyu. eduAz Egyesült Államok védelmi minisztériumának a jelentéshez csatolt feljegyzésében bizonyos mértékű szkepticizmus érzékelhető az eseménnyel kapcsolatban. "Egyetlen bizonyítékot sem találtunk, ami arra utalna, hogy az Egyesült Királyság légterébe bármilyen behatolásra került volna sor ebben az időben, és ugyanez mondható el a woodbridge-i légitámaszpont területéről" - áll a feljegyzésben. "Komoly bizonyítékok hiányában a védelmi minisztérium nem foglal el határzott álláspontot, de nyitottnak mutatkozik az eset tekintetében."

Természetesen a jelenséget - a hasonló eseteknél megszokott módon - nem sikerült kamerával megörökíteni, és a radarok sem észleltek semmit. Lehetséges, hogy a katonák az Orford Ness-i világítótorony fénycsóváját látták, "s a fák között megtörő sugarakat vélték idegen fénynek" - fejti ki a minisztériumi jelentés.