A margitszigeti úszó Európa-bajnokság szombati előfutamai során a női 50 méteres mellúszásban két Kovács, Ágnes és Krisztina is remekelt, s bejutott a középdöntőbe. A női 200 m-es pillangóúszásban Boulsevicz Beatrix a 4., Lipcsei Krisztina a 7. idővel jutott tovább. Jakabos Zsuzsanna hiába lett tizedik, egy nemzetből csak két versenyző juthat a legjobb 16 közé. A 4x200 méteres gyorsváltónk új országos csúcsot úszva nagy bravúrral jutott fináléba.

Sokat nem pihenhetett a 100 m után 200 m mellen péntek este második margitszigeti Eb-bronzérmét kiérdemlő Kovács Ágnes, az olimpiai bajnokra szombat délelőtt, az Európa-bajnokság úszóversenyeinek hatodik napján ugyanis újabb fellépés várt: a három a magyar igazság jegyében a legrövidebb, 50-es távon is szerencsét próbált.

A selejtezőben 31.99 másodperccel lett futammásodik, s a negyedik idővel biztosította helyét a délutáni elődöntőben. Rajta kívül az összesen 15 szombati egyéni magyar szereplő közül ebben a számban még hárman indultak, Kovács Krisztina a 12. időt produkálva (32.67 mp) szintén továbbjutott a 16 közé, Veisz Kitti pedig 34.23-mal a 30. lett. Bor Katalint kizárták, mivel szabálytalanul, egy kézzel érintette a falat célba érkezéskor.

Forrás: [origo]