Háromszoros világbajnokok csatáznak a döntőért

Vágólapra másolva!
A keddi nap lesz az első a világbajnokságon, amelyen csak egy találkozót rendeznek, ami azt jelenti, hogy a sorozat eljutott a célegyenesbe, elvégre július 4-én az első elődöntőre kerül sor. A találkozón két háromszoros világbajnok csap össze, és nehéz lenne eldönteni, hogy a házigazda német csapat az esélyesebb, vagy az olasz válogatott.
Vágólapra másolva!

Egyvalami biztos: a két gárda márciusi találkozójából nem érdemes bármiféle következtetést levonni. Tavasszal Firenzében a squadra azzurra rendkívül simán verte 4-1-re a Nationalelfet, mégpedig úgy, hogy a félidőben már 3-0-ra vezetett, és mindkét együttesből jó néhányan most is ott lesznek a kezdő tizenegyben - de azért a változások is jelentősek.

Akkor a taljánoknál például a védelemben ott volt Cristian Zaccardo és Alessandro Nesta, a középpályán Daniele de Rossi, a csatársorban pedig Alessandro del Piero (utóbbi két játékos gólt is szerzett) - azonban most várhatóan egyikük sem lesz a kezdőcsapat tagja. Nesta sérülés miatt nem játszhat, De Rossi még mindig eltiltását tölti, Zaccardo és Del Piero pedig csak a kispadon kap helyet.

A nagy kérdés a taljánoknál az, hogy Marcello Lippi szövetségi kapitány ismét az ukránok ellen látott egycsatáros felállásban küldi pályára együttesét, vagy pedig visszaáll a kétékes taktikára. Utóbbi eset azért valószínűbb, mert a hírek szerint Mauro Germán Camoranesi sérüléssel bajlódik, a szombati edzést ki is hagyta. Ez azt jelentené, hogy a csatársorban megint Luca Toni és Alberto Gilardino szerepelhet, és Francesco Totti mögöttük, fantasistaként kaphat lehetőséget.

A germánoknál a márciusi, firenzei 90 perchez képest nem lesz ott a kezdőben a középhátvéd Robert Huth, valamint a középpályás Sebastian Deisler és Torsten Frings. Deisler sérülés miatt a vb-keretben sincs benne, és Huth is csak kiegészítő ember, Frings viszont eddig a tornán az egyik legfontosabb játékos volt a német gárdában, hatalmas munkát végezve a középpályán.

Az argentinok elleni negyeddöntő lefújása után kirobbant tömegbunyóban azonban ő is tevékeny részt vállalt, és bár a FIFA először semmiféle szankcióval nem sújtotta, a videofelvételek visszanézését követően egy összecsapásról mégis csak eltiltották. A kérdés már csak az, hogy Jürgen Klisnmann kivel fogja pótolni a védekező középpályást: a két jelölt Sebastian Kehl és Tim Borowski. Utóbbi talán valamivel kreatívabb játékos, viszont kevésbé védekező típusú, és ez Kehl mellett szólhat.

A német és az olasz együttes a világbajnokságok történetében eddig négyszer találkozott egymással, és a germánok egyszer sem tudtak győzni. A legemlékezetesebb meccs minden bizonnyal az 1970-es elődöntő volt, ahol a taljánok hosszabbítás után, egy drámai összecsapáson 4-3-ra nyertek, de az 1982-es fináléban is ők diadalmaskodtak, mégpedig 3-1-re.

Ez mindenképpen rossz ómen a Nationalelfnek, az viszont már jó előjel a számukra, hogy a találkozóra Dortmundban kerül sor, ahol a germán nemzeti tizenegy még sohasem szenvedett vereséget. Persze egy döntetlennel mindkét sorozat folytatódhat, ez esetben pedig a tizenegyesek döntenének - amelyekben az olaszok nem szoktak jól szerepelni. Ráadásul a squadra azzurra a legutóbbi két vébén egyaránt a házigazda ellen búcsúzott...

A várható kezdőcsapatok:
Németország: Lehmann - Friedrich, C. Metzelder, Mertesacker, Lahm - Schneider, Kehl, Ballack, Schweinsteiger - Podolski, Klose.
Olaszország: Buffon - Zambrotta, Materazzi, F. Cannavaro, Grosso - Perrotta, Pirlo, Totti, Gattuso - Toni, Gilardino.