[origo] címlap

hírek

levelezés

internet előfizetés

vásárlás

[vizsla24]


Ne maradj le semmiről! Kattints!
Hírlevél



kér lemond


Keresés









A franciák Materazzi fejét követelik
2006. július 10., hétfő, 9:35

A cikk betűmérete:kisebbnagyobb

A világbajnoki döntőt elbukó francia labdarúgó-válogatott tagjai kiállnak a hosszabbításban piros lapot kapó Zinedine Zidane mellett, és a csapatkapitányt szidalmazó Marco Materazzi megbüntetését követelik.


Élő közvetítés
Kövesse nálunk!
Minden részletre kiterjedő online közvetítés, percről percre frissülő csapat- és játékosstatisztikák.
Megnézem>>>
Zeneáruház - Vb-slágerek
Il Divo with Toni Braxton:
The Time Of Our LivesCrazy Frog
More Crazy Hits (We are the champions)Jim Noir
Eanie Meany (és full album)

Vébétévé

Összefoglalók, csapat- és já-tékosbemuta-tások, futball-legendák.


Bekapcsolom!

Ajánlat
A labdarúgó-vb pontos menetrendje
Csoportok
A résztvevő csapatok bemutatása
Stadionok
Vb 2006 - Út a döntőig
Góllövőlista

A legdurvábban William Gallas fogalmazott: "Amikor láttam, hogy Zidane-t kiállítják, az olaszt legszívesebben pofán vágtam volna!"

Raymond Domenech, az ezüstérmes válogatott szövetségi kapitánya szomorúságának adott hangot: "Borzalmas érzés volt látni, hogy azon a vb-n, ahol remekül játszott, piros lapot kap a döntőben, és így fejezi be pályafutását. Tíz percre volt attól, hogy mindenki tapssal búcsúztassa."

A tizenegyes-párbajban egyedüliként hibázó David Trezeguet nem Zidane-t okolja a vereségért, mert barátját egyértelműen durván provokálták: "Zinedine emelt fővel búcsúzhat, ám az a másik (Materazzi), aki megnyerte a vb-t, nem. Az élet fontosabb, mint a futball."  Trezeguet hozzátette: Zidane - ha nem vonulna vissza - biztos eltiltást kapna, ám az, aki megsértette, nem.

Marcello Lippi, az olaszok szövetségi kapitánya szerint bizarr, hogy Zidane ilyen körülmények között vonul vissza. A döntő legjobbjának választott Pirlo nem érti, mi történt: "Zidane talán ideges, talán fáradt volt. Ennek ellenére nagy bajnokként vonul vissza."

A két főszereplő - a rendes játékidő két gólszerzője - egyelőre nem nyilatkozott az incidensről. A francia klasszis csak a csapattársaival beszélt, míg Materazzi a rá váró újságíróknak csak egy "ciao-t" mondott.

Zidane a finálé 110. percében szándékosan belefejelt Materazzi mellkasába, a játékvezető pedig a partjelző tájékoztatása után kiállította a sztárt.

(MTI)



Küldje tovább ismerősének!

Írjon nekünk! Médiaajánlat Impresszum

Iratkozzon fel RSS-hírcsatornáinkra!

Az [origo] kiadója a T-Online Magyarország Rt. © Minden jog fenntartva Adatvédelem



[origo] legfrissebb


Elfogadták a választási törvényt Irakban


Jó üzlet a vadászat Magyarországon


A pilóták megoldást várnak a sikánlevágás szabályozására


Hat százalék maradt a lengyel alapkamat


Változik a BUX kosara



Szavazás

Az olasz győzelmet hozó berlini döntővel befejeződött a labdarúgó-világbajnokság.

Önnek mi jut eszébe először a vébéről?

Grosso mennybemenetele

Zidane Materazzi-lefejelése

Kahn és Lehmann egymásra találása

A holland-portugál csontzenéje

Owen sérülése



Fórum


Manchester United Fan Club


Guti Fan Club


Forza Juventus


Chelsea Club


AC MILAN FAN CLUB



Ne maradj le semmiről! Kattints! Ne maradj le semmiről! Kattints!