Népsport:

Népstadion, 45 000 néző. Vezette: Pósa (Boros G., Tausz).

Bp. Kinizsi:Gulyás - Hehni II, Mátrai, Ombódi - Kotász, Dékány - Kertész, Orosz, Láng, Vilezsál, Czibor.

RC Lens: Duffuler - Hassoun, Osvarzak, Maresch - Zymzak, Louis - Stievenart, Wisnieski, Courtin, Bourry, Jonsson.

Góllövő: Ombódi (11-esből), Orosz, Orosz, Orosz, Czibor, Zyzmak (11-esből), Czibor, Láng. Csere: Stievenart helyett Wattecamps (szünetben.) Vilezsál helyett Gerendás (81. percben.) Szögletarány: 8:2 (3:1) a Lens javára.

A Bp. Kinizsi megerősített csapata kitűnő játékkal rukkolt ki ezen a mérkőzésen. A találkozót rövid ünnepség előzte meg, s a kezdőrúgást Micheline Presle, a Budapesten tartózkodó kiváló francia filmszínésznő végezte el. Az első percekben a Kinizsi támadott lényegesen többet, de a helyzeteket a csatárok elügyetlenkedték. A Lens inkább gyors előretörésekkel próbálkozott, ezeket azonban az igen jól játszó Kinizsi-védelem biztosan hárította. A Kinizsi támadói viszont igen sokat mozogtak és gyakran hozták zavarba a feltűnően bizonytalankodó francia védőket. A 17. percben Vilezsál kitört, a francia védelem a 16-oson belül szabálytalanul szerelte, a játékvezető 11-est ítélt és Ombódi a balra mozduló kapus mellett laposan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1:0. A következő percben Orosz a felezővonalnál szerezte meg a labdát, ügyesen lerázta védőjét, s mintegy 25 méterről éles lövést eresztett meg. Duffuler a labdát öklözni akarta, de az a kezéről a bal felső sarokba pattant. 2:0. Igen élvezetes volt a játék, csupán néhány keményebb összecsapás okozott némi feszültséget a játékosok között.

A kezdőrúgást Micheline Presle, a Budapesten tartózkodó kiváló francia filmszínésznő végezte el

A 25. percben mintaszerű támadást vezetett a Kinizsi. Kertész lefutott, s éles, lapos beadását Orosz mintegy 4 méterről, kapásból a kapu jobb oldalába vágta.3:0. az ellentámadás során Bourry került jó helyzetbe, de mellélőtt. A 28. percben Láng tört ki. Cziborhoz játszott, a balszélső az alapvonalig vitte a labdát, onnan ívelten beadott, s a rosszul helyezkedő kapus mellett Orosz mintegy 2 méterről a kapu közepébe fejelt.4:0. A 31. percben Vilezsál hosszú labdával szöktette Czibort, a balszélső lefutotta a védőket, mintegy 16 méterre a kaputól lövésszerű beadást eresztett meg, s a labda a bal kapufáról a bal felső sarokba vágódott. 5:0. A Kinizsi a játéknak ebben az időszakában kitűnően játszott, a Lens védelme teljesen megingott. Még jó néhány gólhelyzet adódott a Bp. Kinizsi játékosai előtt. A 34. percben Kertész az üres kapu fölé rúgta a labdát. A 35. percben gólt ért el a Lens: egy gyors támadás után Jonsson lövésébe Kotász a 16-oson belül beletette a kezét, a játékvezető 11-est ítélt és Zymzak laposan a bal sarokba lőtte a labdát. 5:1. Az utolsó 10 percben alább hagyott a Kinizsi lendülete, kiegyenlítettebbé vált ajáték.

Szünetben a Lens változtatott összeállításán. Stievenart kimaradt és a helyette bejött Wettecamps lett a bal hátvéd. Maresch a balfedezet, a támadósor pedig így alakult: Wisnieski, Bourry Courtin, Louis, Jonsson. Ebben a félidőben a Kinizsi már egészen könnyedén játszott, de így is sokkal több gólhelyzetet teremtett, mint ellenfele. A francia játékosok lelkesen küzdöttek, összjátékuk azonban gyenge volt. Az 58. percben Kertész előtt nyílott nagy helyzet, de 5 méterről kapu mellé lőtt. A 68. percben igen szép gólt ért el a Kinizsi: Vilezsál szöktette Czibort, a balszélső kapura tört, s éles szögből mintegy 3 méterről félmagasan a bal sarokba bombázott. 6:1 A játék koránt sem volt olyan mozgalmas és változatos, mint a szünet előtt, mindkét csapat játékosai sok hibát vétettek.

A 82. percben Kertész kapta a labdát, elfutott hátvédje mellett, az alapvonalról laposan hátra játszott és Láng mintegy 8 méterről a lábak között laposan a kapu közepébe lőtt.7:1

A Bp. Kinizsi

védelmében minden játékos kiválóan játszott. Az I. félidőben különösen Ombódi, a II. félidőben Mártai szerelt nagy biztossággal. A fedezetpárból Kotász kitűnő játéka emelhető ki. Sok francia támadást akasztott meg és néhány igen jó támadás kezdeményezése is volt. A támadósorban a rendkívül sokat mozgó Czibor és az I. félidőben Orosz játéka emelkedett ki. Kertész gyorsasága jól érvényesült. Vilezsál pontos szöktetésével igen sok támadást indított el.

A Lens

kapujában Duffuler sok hibát követett el. A hátvédhármas mindegyik tajga gyakran zavarba jött. Viszonylag Maresch játszott köztük a legjobban. A fedezetpár volt a csapat legjobb része. Zymzak és Louis végig lelkesen küzdött és sok jó támadást indított el. A támadósor teljesen szétesően játszott. Csak Bourry mezőnymunkája és Wisnieski néhány gyors elfutása érdemel említést.