Gyenge játék, sok gól a dánok ellen

Szabad Nép:

Bp. Kinizsi - Aarhus 10:0 (4:0)

Tegnap délután óriási hőségben, 80 ezer néző előtt gyenge színvonalú mérkőzést vívott a két csapat a Népstadion gyepén. A fekete-fehér mezben játszó dán csapat erőtlen, széteső futballt játszott, a Kinizsi félgőzzel is sokkal jobbnak bizonyult ellenfelénél.

Rögtön a Kinizsi lépett fel támadóan, s a második percben szögletet ért el. Fenyvesi ívelte be a labdát, a behúzódott Kertész gyengén kapura emelt, s a kétségbeesetten menteni akaró dán középhátvéd: Nielsen, szerencsétlen mozdulattal saját kapujába rúgta a labdát (1:0). Ezután gyenge mezőnyjáték következet, feltűnően sok volt mindkét fél részéről a pontatlan passz. A félidő végén aztán potyogni kezdtek a Kinizsi góljai. A 37. percben Fenyvesi, a 42. percben Borsos, a 43. percben pedig Vilezsál jutatta kapuba a labdát (4:0)

Szünet után állandósult a Kinizsi fölénye. A 3.percben a szünet után beállott Orosz óriási lövéssel a bal felső sarkot találta el (5:0). A nyolcadik percben az előrehúzódott Mátrai, a 9. percben Vilezsál, a 14.percben ismét Vilezsál volt a gólszerző (8:0). A 17. percben a dán jobbszélső: Pilgaard kapufát rúgott. A 33.percben egyéni játék után Borsos szerezte meg a 9. gólt, végül a 37. percben Mátrai beállította a végeredményt. (10:0)

A Kinizsiben Dékány és Vilezsál, a dán csapatban Pilgaard játéka érdemel említést.