Ausztrál abszurd: hurrá, kinevezték az első, férfiak viselkedéséért felelős minisztert


Victoria munkáspárti kormánya más állambeli társaihoz képest túltolja a biciklit, és arra törekszik, hogy társadalmilag a leghaladóbbá, a progresszió paradicsomává alakítsa az államot. A pártot fekete öves, baloldali képviselők uralják, olyanok, akiknek még a szintén nem éppen puhaságukról ismert angol munkáspártiak is tapsolnának.
Nem csoda, hogy Victoriának a legradikálisabb, illetve a legmegengedőbb a politikája a drogfogyasztással, a transzneműséggel, a gyermekek nemi zavaraival és az eutanáziával kapcsolatban.
Nem csak elfogadják és terjesztik a baloldal narratíváját, miszerint Ausztrália rasszista, a brit gyarmatosítás gonosz, amiért Victoria állam minden egyes polgárnak vezekelnie kell. Arról nem is beszélve, hogy az állam fővárosa, Melbourne a covidos években a nyugati világ legelzártabb városa volt.
Az állam új kormányának tavalyi hivatalba lépése óta azonban kemény idők jöttek, Jacinta Allan miniszterelnök lankadatlanul próbálja megrendszabályozni az állam rendetlenkedő, a progresszív és woke eszmékre fittyet hányó polgárait. Akiknek azonban lassan elegük lesz ebből,
a friss közvélemény-kutatások szerint a munkáspárti választók is kezdenek belefáradni az eszement identitáspolitikába.
Jacinta Allan azonban a napokban feltette a progresszió világtérképére Ausztráliát, illetve Victoria államot azzal, hogy nagy dérrel, dúrral bejelentette: „kineveztük az első minisztert, aki a férfiak viselkedéséért felelős”. Nem csoda, hogy a hír hallatán még a feminizmus felkent papnőinek homlokán is megjelentek a ráncok. Akadtak olyanok is, akik tréfának vélték a bejelentést. Márpedig tréfáról szó sincs. A miniszterelnök hivatalos nyilatkozata ugyanis megerősítette a kinevezést.
Tim Richardson lesz a férfiak viselkedésének megváltoztatásáért felelős miniszter, folytatva a Munkáspárt azon törekvéseit, hogy Victoria államot biztonságosabbá tegye a nők és a gyermekek számára, és azon munkálkodik, hogy véget vessen az itt élő nők elnyomásának, és a férfiak által okozott tragédiáknak”
– szólt a miniszterelnök napokban kiadott közleménye.
Ez az első ilyen tisztség Ausztráliában – a világon is – és főleg arra fog összpontosítani, hogy milyen hatást gyakorol az internet és a közösségi média a férfi-nő viszonyra, a kölcsönös tiszteleten alapuló kapcsolatok létrehozására.
Kétségtelen, az újonnan kinevezett miniszter tisztességes ember, jó képviselő és odaadó családapa, de kétséges, hogy kinevezése egy csapásra megoldja Victoria összes párkapcsolattal és családi erőszakkal kapcsolatos problémáját. Az efféle erőszak jelentős Ausztráliában. Április végéig 25 nő halt meg – köztük öt Victoriában – családon belüli erőszak következtében az idén, 11-gyel több, mint 2023-ban.
De azt feltételezni, hogy minden férfi potenciális elkövető, az leegyszerűsítő feminista álláspont, és sérti a férfiak többségét, akik elítélik a családon belüli erőszak bármilyen fajtáját, és arra törekednek, hogy szerető férjek és apák legyenek.
Az, hogy mindig a férfiak az elkövetők, egyszerűen igazságtalan, amelyre egy egész Ausztráliát foglalkoztató bírósági ügy is rávilágít.
Néhány hete vádat emeltek Kathryn Hay, Tasmánia egykori szépségirálynője, a Munkáspárt volt képviselője ellen egy tíz évvel korábban elkövetett bántalmazás miatt. A vád szerint az egykori szépségkirálynő szóval és tettleg is gyakran bántalmazta korábbi férjét, gyermekei apját. Ez az eset is bizonyítja, hogy nem egészen igaz az a megkérdőjelezhetetlennek tartott feminista narratíva, amely szerint csakis és kizárólag a férfiak felelősek párkapcsolati erőszakért, és csak a nők és a gyermekek élvezhetnek védelmet az ilyen erőszakkal szemben.
Vajon Allan és baloldali politikai szövetségesei és a közösségi médiában folyvást posztolgató társai mondanak valamit az olyan esetekről, mint Hayé?
A hivatalos statisztikák is bizonyítják, hogy nem kizárólag a férfiak okolhatók az ilyesfajta erőszakért. Victoria első embere a komoly párbeszéd helyett csak gesztusokat gyakorol a párkapcsolati erőszak ügyében, és hamis és ítélkező általánosításokat fogalmaz meg a férfiakról. Ez abszurd, amely nevetség tárgyává teszi őt, a kormányát és Victoria államot.