A technológiai mogulhoz közelállók szerint azt mérlegeli, hogyan tudná destabilizálni a Starmer kormányát a következő választásokig. Musk állítólag információkat kért az alternatív brit politikai mozgalmak támogatásának növeléséről, hogy kikényszerítsék a kormányváltást – írta a Financial Times.
A multimilliárdos ezért – az érdekeltek szerint alaptalan - támadások özönét indította a kormányra, kétszintűnek titulálta a miniszterelnököt, és azzal vádolta, hogy „részese volt Nagy-Britannia megerőszakolásának”, amikor Starmer az államügyészség vezetője volt. Musk úr ezzel újjáélesztette a vitát amiatt, hogy a Munkáspárt elutasította a számtalan nemi erőszakot elkövető, ún. „grooming” bandák elleni új vizsgálatot
Számos üzenetet tett közzé X közösségi oldalán, melyekben azt állítja, hogy a miniszterelnöknek börtönben a helye, és Amerikának „fel kell-e szabadítania Nagy-Britanniát a „zsarnoki kormányzás” alól. Keir Starmer azzal vágott vissza, hogy Musk hazugságokat terjeszt és félretájékoztatja 210 millió követőjét.
A The Mirror ugyanakkor arról számolt be, hogy a kormány szélsőségesség elleni hivatalának a munkatársai vizsgálják Musk hozzászólásait, hogy azok mennyiben jelentenek veszélyt Nagy-Britanniára. A dél-afrikai születésű üzletember egyébként Donald Trump megválasztott elnök közeli szövetségese. A napokban pedig saját közösségi platformja, az X segítségével közvetített egy 84 perces beszélgetést Alice Weidellel, a német bevándorlóellenes AfD vezetőjével.
Musk szerint az AfD „Németország egyetlen reménye”, Olaf Scholz kancellárt pedig „bolondnak” nevezte.
Musk más európai vezetőknél is kiverte a biztosítékot azzal, hogy 24 óra leforgása alatt több kormány is tiltakozott a közösségi médiában megjelent bejegyzései miatt. A francia Emmanuel Macron, a norvég miniszterelnök, Jonas Gahr Store, a spanyol kormány szóvivője, Pilar Alegría is nekiesett Musknak.
Válaszul Musk azzal vádolta meg Keir Starmert, hogy beavatkozott az amerikai választásokba, miután a brit Munkáspárt tagjaiból álló delegáció tavaly a demokraták mellett kampányolt.
Starmer rasszistának nevezte [Donald Trumpot], és azt mondta, hogy a brit kormánynak mindent meg kell tennie, hogy megállítsa őt”
– írta Musk.
Gahr Store norvég kormányfő szerint „aggasztó, hogy egy ember, aki komoly hozzáféréssel rendelkezik a közösségi hálózatokhoz és jelentős gazdasági erőforrásokkal rendelkezik, ennyire közvetlenül beleavatkozik más országok belügyeibe”.
Pedro Sanchez spanyol miniszterelnök továbbment, szerdán arra figyelmeztetett, hogy a fasizmus visszatérhet, mivel Musk „nyíltan támadja intézményeinket” és „gyűlöletet szít”. Robert Habeck német alkancellár figyelmeztette: „El a kezekkel a demokráciánktól, Mr. Musk!”
A Muskot a patás ördögnél is rosszabb színben feltüntetők azonban mintha megfeledkeztek volna a baloldal legnagyobb támogatójáról, a mindig, mindenben tévedhetetlen filantrópról, Soros Györgyről. Aki szinte törzsvendég egyes országok kormányzati köreiben, és aki önzetlenül, emberbaráti alapon emel fel vagy éppen ejt le politikai pártokat, kormányokat.