A konzervatív párt vezetője levélben fordult a BBC-hez, amelyben a „Gáza: Hogyan lehet túlélni a háborús övezetben” című dokumentumfilm bemutatásának és elkészítésének kivizsgálását kéri.
„A vizsgálatnak ki kell terjednie a Hamásszal való összejátszásról szóló hírekre, és a Hamász tisztviselőinek történt licencdíj-fizetés lehetőségére” – írta Kemi Badenoch.
Sőt, foglalkozni kell az Izraellel szembeni rendszerszintű és intézményi elfogultság állításaival a BBC háborús tudósításaiban. Az izraeli interjúalanyokat szinte kihallgatják, míg a palesztin tisztségviselők alig néznek szembe kemény kérdésekkel.”
Az Izraellel szembeni elfogultság miatt kitört politikai hullámverés miatt a BBC kénytelen volt bocsánatot kérni, miután kiderült, hogy a film 14 éves narrátora, Abdullah Ayman Alyazouri, a Hamász mezőgazdasági miniszter-helyettesének a fia, a terrorszervezet egyik alapítójának az unokája.
A BBC kezdetben megpróbálta megvédeni a programot, és a londoni székhelyű Hoyo Films produkciós cégre mutogatott, amiért az nem szólt a Hamász-kapcsolatról. A Mail on Sunday kiderítette, hogy a felvételek során „minden alkalommal, amikor velük filmeztek, engedélyt kellett kérni a gyerekek szüleitől vagy gyámjaitól...”
Badenoch asszony a BBC főigazgatójának, Tim Davie-nek írt levelében kijelentette, hogy megdöbbentették a leleplezések, és hozzátette: „Most már világos a számomra, hogy alaposan ki kell vizsgálni a BBC Izraellel szembeni rendszerszintű elfogultságáról szóló állításokat. Hogyan lehet bármiféle programot rendelni onnan anélkül, hogy a műsorvezetők, szerkesztők vagy résztvevők – amennyire csak lehetséges – ne tükrözzék szolgaian a gázai rezsim álláspontját? A BBC ilyen naiv? Ha Észak-Koreából vagy az Iráni Iszlám Köztársaságból rendelne tartalmat, akkor is a gázai esethez hasonlóan járna el?”
Kemi Badenoch szerint aggasztó, hogy a BBC kezdetben védte a dokumentumfilmet, és csak azután távolította el a programot az iPlayerről, miután 45 prominens zsidó személyiség az követelte. A BBC később közleményt adott ki, amelyben elismerte a film narrátorának családi kapcsolatait.
Az izraeli külügyminiszter-helyettes azt nyilatkozta a GB Newsnak, hogy a dokumentumfilm tiszta propaganda, amelyet a Hamász a BBC által hirdet.
Mennyi az esélye annak, hogy gyerekeket filmezzenek napokig, hetekig anélkül, hogy tudnák, kik a szüleik?”
– tette fel a kérdést Sharren Haskel.
Caroline Dinenage, a kulturális bizottság tory elnöke a Telegraphnak elárulta, hogy a parlamenti képviselők hamarosan kihallgatják a BBC vezetőit.