Sokkoló jelentés Németországból: a munkanélküliek többsége migrációs hátterű

Vágólapra másolva!
A németországi munkanélküliek többsége migrációs hátterű, derült ki a Bild által közzétett munkaügyi hivatali jelentésből. Ezek szerint a 2,8 millió munkanélküli 54 százalékának – 1,5 millió ember – van migrációs háttere. Mintegy 80 százalékuk bevándoroló, és 19 százalékuknak van német állampolgársága. Az országban 881 ezer embert tekintenek tartósan munkanélkülinek, vagyis azokat, akiknek két, vagy annál több éve nincs állása. Kb. 52 százalékuk bevándorló és kb. 19 százalékuknak van német állampolgársága.
Vágólapra másolva!

A tanulmányból az is kiderül, hogy a munkanélküli bevándorlók 82 százaléka nem fejezte be a szakképzést, és a német állampolgársággal rendelkezők körében 51 százalékos a szakképzettséggel nem rendelkező munkanélküliek száma.

Akik hosszú évekre nyúló németországi tartózkodásuk után sem szereztek szakképzettséget, sem munkát, azok állandó terhet jelentenek a szociális ellátó rendszerre

nyilatkozta a Bildnek a tanulmányt megrendelő Rene Springer, az Alternatíva Németországért (AfD) politikusa.

Korábban Holger Schafer, a Gazdaságkutató Intézet szakértője elmondta, hogy a szakképzett munkaerő nem jön Németországba. Szerinte a legtöbb menedékkérőhumanitárius okokból érkezik Németországba, nem azért, hogy kipótolja a német munkaerőpiac jól érzékelhető hiányosságait, annál is inkább, mert nagyon sokan olyan országokból érkeznek, ahol a szakképzési rendszer színvonala meglehetősen alacsony.

Schafer szerint Németországnak a bevándorlás révén szakképzett munkaerőre van szüksége, mert különben reménytelen kompenzálni a baby boomer (1946 és 1964 között születettek) generáció nyugdíjba vonulását, és az ezzel járó életszínvonal-csökkenést.

A tanulmány szerint ideiglenesen felfüggesztették a menekültek további befogadását az ENSZ letelepítési programján keresztül – jelentette kedden a dpa hírügynökség a belügyminisztériumra és az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságára (UNHCR) hivatkozva. A minisztérium azonban nem kommentálta a jelentést.

A bevándorlás az egyik legvitatottabb kérdés a konzervatív CDU/CSU és a szociáldemokraták közötti kormánykoalíciós tárgyalásokon. A CDU a menedékkérelmek szigorúbb elbírálást szorgalmazzák, válaszul a szélsőjobboldali AfD párt növekvő támogatottságára és számos, menekülteket érintő erőszakos incidensre.

A még le nem zárult koalíciós tárgyalások során a két fél megállapodást kötött a menekültek önkéntes befogadási programjainak lehetőség szerinti megszüntetéséről, és nem indítanak új programokat – derült ki a Reuters egyik anyagából.A belügyminisztérium közlése szerint Németország idén 6560 férőhelyet tervezett felajánlani az uniós letelepítési program részeként.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!