Így váltsunk munkahelyet! - tanácsok a problémamentes búcsúhoz

Vágólapra másolva!
Minden munkavállaló életében eljön az idő, amikor érzi, másra vágyik. Nem okoz örömet a munkája vagy éppen a kollégákkal van problémája. Gyakran nagyon nehéz döntés egy céget otthagyni. Cservenyák Tamás, karriertanácsadót, a DBM Magyarország partnerét arra kértük, adjon tippeket a gördülékeny váltáshoz.
Vágólapra másolva!

Minden munkavállalónak érdemes legalább 6-8 évente munkahelyet változtatni vagy a cégen belül egy másik területen kipróbálnia magát, ugyanis így új tapasztalatot szerezhet, bővítheti tudását és az esetleg unalmassá váló mindennapi munkája is újra érdekessé, izgalmassá válhat.

Ha első munkahelyünkön már a kezdetekkor nem érezzük jól magunkat , még a próbaidőn belül érdemes megfontolnunk az állásváltoztatást. Ha így döntünk, ezt felesleges beleírnunk az önéletrajzba, ugyanis nem jelent értékelhető szakmai tapasztalatot.

Minimum egy évet töltsünk el az első munkahelyen

Nem árt tudni, hogy legalább egy évet ajánlott az első munkahelyen eltölteni, hiszen az egy éves szakmai gyakorlattal rendelkezőknek már jóval komolyabb lehetőségek adódnak a munkaerőpiacon, mint aki csak néhány hónapot dolgozott. A munkáltatók azokat részesítik előnyben, akik 2-3 éves szakmai tapasztalot tudnak felmutatni.

Ha nem fejlődünk szakmailag, váltsunk

A váltást abban az esetben ajánlott megfontolni, ha nem fejlődünk a várt mértékben, konfliktusba kerülünk a kollégákkal, unalmasnak érezzük a munkát vagy ha más munkahelyen jobbak a feltételek.

A döntés előtt vegyük számba: Mit szeretnénk következő munkaadónktól? Reálisak az elvásásaink? Megkapjuk az új helyen ugyanazt az anyagi elismerést? Elérte szaktudásunk a munkaerőpiacon elvártat?

Néézünk körül először a vállalaton belül!

Az álláskeresést megelőzően mindenesetre beszéljünk jelenlegi vezetőnkkel problémáinkról, új elvárásainkról. Adjuk meg számára és önmagunk számára az esélyt, és kérdezzük meg, hogy új igényeink teljesíthetőek-e, problémáink megoldhatóak-e. Amennyiben kategorikus elutasítás a válasz, valóban érdemes komolyan elgondolkodnunk az állásváltoztatáson. Mivel azonban sokkal egyszerűbb ismerős környezetben érvényesülni, először nézzünk körül a vállalaton belül. A pályakezdőknek célszerű a cégen belül egy másik osztályon kipróbálniuk magukat, és csak akkor elhagyniuk a céget, ha valóban kimerítették a vállalaton belüli lehetőségeket.