Hibák álláskereséskor: kihívó e-mail cím, felkészületlenség

Vágólapra másolva!
Kihívó e-mail cím, tudomásul sem vett elutasítás, rossz helyesírás. Ilyen és ehhez hasonló önérvényesítési praktikákkal borzolják a munkakeresők a fejvadászok idegeit. Sokan egyáltalán nincsenek azzal tisztában, mit tehetnek annak érdekében, hogy jó benyomást keltsenek az állásinterjún. 
Vágólapra másolva!

A kaliforniai Office Team munkaerő-közvetítő iroda felmérésében az extrém esetek mellett az álláskeresők leggyakrabban előforduló típushibáit gyűjtötte össze. A tanulmány készítői még olyan álláskeresővel is találkoztak, az elutasított pályázat ellenére másnap megjelent a munkahelyen, ugyanis annyira szeretett volna ott dolgozni.

Narancsléfoltos önéletrajz: nevetségessé teszik a pályázókat

Akadnak álláskeresők, akik kirívó, vagy a helyzethez nem illő email-címekkel bombázzák a leendő munkaadót. Volt példa olyan pályázóra, aki hotbody@hot... e-mail címmel szerette volna levenni lábáról interjúztatóit. A fejvadászokat ugyanakkor az sem kápráztatja el, ha valaki a "szeretek partizni" önjellemzéssel szeretne magának jó pontokat gyűjteni. A jelentkezések külalakja sem megvetendő, de ezt sem mindenki gondolja így. Valaki narancsléfoltos CV-t adott le.

Gyakori hibák: felkészületlenség, rossz önismeret

Az álláskeresésnél előforduló hibákban nincs különbség az Egyesült Államok és Magyraország között. Az Office Team tapasztalatai alapján a pályázók gyakori tévedései: nem ismerik az állásajánlatot adó cég profilját, tevékenységi körét. Sokan túlértékelik vagy alábecsülik szakmai tapasztalataikat, képességeiket.

Ne szidjuk a volt főnököt és munkahelyet

Mára megszokottá vált, hogy a pályázók hosszasan panaszkodnak előző főnökükre, vagy udvariatlanul viselkednek az iroda személyzetével. A tanulmány szerint a fejvadászok gyakran találkoznak az állásinterjún sokat fecsegő, vagy túl szűkszavú pályázókkal.

Azt sem értékelik túl nagyra a toborzók, ha egy jelölt túl gyakran érdeklődik a kiválasztási folyamatról vagy az állásinetrjú végeredményéről. Ám az sem ritka, hogy az igyekezet ellenére hibásan, vagy rossz helyesírással szerepel a leendő munkáltató neve.