A Mol a munkaerőpiac igényeihez igazítaná a felsőoktatást

Vágólapra másolva!
Három évre szóló megállapodást írt alá tegnap a Mol Nyrt vezérigazgatója és hat egyetem. A kezdeményezés célja: a kereslet és a kínálat összehangolása a munkaerőpiacon.
Vágólapra másolva!

A megállapodást a felsőoktatási intézmények részéről a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Pannon Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem képviselői írták alá. A kezdeményezés célja többek között az, hogy feltérképezze a vállalatok szakember-igényét, javítsa a pályakezdő diplomások elhelyezkedési esélyeit, és olyan speciális képzési programokat hozzon létre, amely fokozottabban figyelembe veszi a munkaerőpiac igényeit.

A vállalat a hiányszakmákra koncentrál

A Mol elsősorban a stratégiai jelentőségű, ugyanakkor hiányszakmának minősülő olaj- és gázmérnöki, vegyészmérnöki, műszaki-, gépész- és környezetmérnöki, illetve geológus szakképzések támogatásában érdekelt, de a pénzügyi, közgazdász, informatikus szakterületekre is figyelmet fordít. A cég képzéstámogatási keretéből tavaly több, mint 100 millió forinttal támogatott felsőoktatási intézményeket.

Felsőoktatás: kell a kapcsolat az üzleti szférával

"A Mol stratégiai fontosságúnak tekinti oktatási kapcsolatait. A szerződésekben foglaltak pedig kölcsönös előnyöket tartalmaznak a felek számára"- mondta az ünnepélyes aláírási ceremónia előtt Szőcs László, a vállalat HR-igazgatója. Mészáros Tamás, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora ugyanakkor azt is hozzátette: nem mecenatúrát, hanem üzletet akarnak. "Tisztában vagyunk vele, hogy a magas színvonalú felsőoktatás alapfeltétele az üzleti szférával való kapcsolattartás" - mondta a rektor.