Esélyegyenlőségi képzést indít a Közgáz

Vágólapra másolva!
Posztgraduális esélyegyenlőségi szakképzést indít a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági és Továbbképző Intézete. A képzésre a témával hivatásszerűen foglakozó szakemberek jelentkezését várják. A négy féléves képzés ára közel 1,2 millió forintba kerül.
Vágólapra másolva!

A tervezett 4 féléves, másoddiplomás, esélyegyenlőségi szakemberképzés tematikájában tantárgyként szerepel a szociológia, a pszichológia, a szociálpolitika, éppúgy, mint a sokszínűség-menedzsment, a kommunikáció, a konfliktuskezelés és a tárgyalástechnika. A 30 fős keretszámmal működő képzésben elsősorban társadalomtudományi és bölcsész végzettségű, az esélyegyenlőséghez köthető területen dolgozó jelentkezőkre számítanak.

Gyakran a fejvadászok is diszkriminálnak

Dr. Koncz Katalin, a Budapest Corvinus Egyetem tanára azzal érvel az esélyegyenlőségi szakemberképzés szükségessége mellett: szemléletváltásra van szükség, mert a közvélemény rendkívül érzéketlen a téma iránt. "Ami megdöbbentő: legtöbbször a munkájuk során hátrányos megkülönböztetéssel élők- így a munkaerő toborzást -és kiválasztást végzők, a humánerőforrás szakemberek-sincsenek tisztában azzal, hogy a felvételi interjúk alkalmával diszkriminatív módon járnak el"-teszi hozzá. Állítása szerint nincs adat arról, hogy Európában hány helyen képeznek esélyegyenlőségi szakembereket: a külföldi egyetemek, főiskolák szinte mindegyikén választható esélyegyenlőségi szakirány.

A képzés közéleti szereplőknek is hasznos lehet

A pályázatírók, projektmenedzserek esélyegyenlőségi szakképzése is indokolt: számos uniós pénzforrás csak az esélyegyenlőséget tiszteletben tartó, ennek tényét a pályázatban is alátámasztó szervezet számára érhető el. "A közélet egyes szereplői - így például polgármesterek - számára is kifejezetten előnyös, ha esélyegyenlőségi szakemberképzésben vesznek részt"- hangsúlyozta az egyetemi oktató.

A képzés önköltséges

A sajtóbeszélgetésen élénk vita bontakozott ki a képzés félévenkénti, 284 ezer forintos költségéről is. Gáspár Péter Pál, a Közgazdasági Továbbképző Intézet igazgatója azzal érvelt: a posztgraduális képzést elsősorban azoknak szánják, akik már aktívan dolgoznak az esélyegyenlőség területén, céljaik vannak és határozott karriertervek alapján felmérték, honnan hová szeretnének eljutni. Koncz Katalin mindenesetre hozzátette: több fórumon - így a Nők és Férfiak Társadalmi Esélyegyenlősége Osztályon is indítványozta, hogy a képzésben részt vevő minisztériumok, civil szervezetek egy-egy delegáltja térítésmentesen vehessen részt a képzésben.

Takács Gabriella