Nem a fizetés a legfontosabb az álláskeresőknek

Vágólapra másolva!
A magas fizetés és a céges autó nem elég ahhoz, hogy a cégek a legjobb munkavállalókat megszerezzék. Sokkal lényegesebb szempont a fejlődési lehetőség, a munka tartalma és a munkahelyi légkör. A Neumann International az álláskeresők munkahelyválasztásának szempontjait elemezte Magyarországon és Nyugat-Európában.
Vágólapra másolva!

A személyzeti tanácsadó cég kérdőíveit 176 álláskereső töltötte ki 2006 októbere és decembere között. A döntő többség (75 százalék) számára a döntésnél a legfontosabb tényezők a munka tartalma, a személyes fejlődési lehetőség és a jó munkahelyi légkör. Csupán ezt követi a cégen belüli karrierlehetőség és a fizetés.

A pályakezdők jó munka esetén kevés pénzzel is beérik

"A fizetés és a juttatások fontosak az álláskeresőknek, de nem ez az elsődleges szempont. Nagyobb súllyal esik a latba a munka tartalma, a személyes fejlődés, a karrierlehetőség", mondja Deák Andrea, a Neumann International magyarországi ügyvezető igazgatója. Hozzáteszi: "A rövid távra szóló magas fizetés nem annyira vonzó. A pályakezdők hajlandóak alacsonyabb fizetésért is dolgozni, ha a munkahely közép távon segíti karrierépítésüket. Ettől függetlenül a munkaadóknak versenyképes bért kell fizetniük a legjobb pályázóknak"

A magyaroknak fontosabb a cégen belüli karrier

A Neumann International nem csupán Magyarországon, hanem Németországban, Franciaországban és Ausztriában is elvégezte a felmérést hasonló eredményekkel. A legfőbb különbség: a magyarok számára a karrierlehetőség fontosabb szempont a munkahelyválasztásban, mint Nyugat-Európában.

Munkaidő, utazás: családosoknál döntő

A munkaidő és az utazás elsősorban a 25-40 év közötti családos munkavállalóknál fontos összetevő. A gyerekek felnövésével a munkaidőnek kisebb szerepe lesz a munkahelyválasztásban, a kisgyermekes családoknál azonban a munka-szabadidő egyensúlya a legfontosabb. A top menedzsereknél más a helyzet: náluk a munkaidő az egyik legkevésbé fontos szempont.