Vágólapra másolva!
A Szociális és Munkaügyi Minisztérium három munkahelyteremtő pályázatot hirdetett összesen 2,5 milliárd forintos keretösszegben. Több pénzhez juthatnak, akik regisztrált álláskeresőt, hátrányos térségben lakót vagy roma munkavállalót alkalmaznak.
Vágólapra másolva!

Csizmár Gábor, Szociális és Munkaügy Minisztérium államtitkára a pályázatokról tartott sajtótájékoztatón elmondta, idén is lehet pályázni a 1,8 milliárd forintos keretösszegű, új munkahelyek létesítését támogató programra. A pályázaton sikeres részt vevő cégek regisztrált álláskeresők alkalmazásáért 1 millió forintos támogatást kaphatnak.

Romák alkalmazása: 100 ezer forint plusz

Amennyiben az adott cég roma munkavállalót is vesznek efl, úgy további 100 ezer forint, ha pedig mindez több szempontból hátrányos helyzetű régióban valósul meg, újabb 200 ezer forint igényelhető. A támogatás legmagasabb összege cégenként 80 millió, míg a legalább 300 főt foglalkoztató munkahelyek esetében 100 millió forint lehet.
A támogatás elnyerése esetén a munkáltatónak vállalnia kell, hogy a beruházások befejezését követően legalább 3, míg kis - és középvállalkozás esetében 2 évig foglalkoztatja az újonnan felvett munkatársakat.
A pályázatokat február 26. és április 23. között lehet beadni a regionális munkaügyi központokhoz, a munkaügyi miniszter június 22-ig dönt a támogatásokról.

Magas hozzáadott értékű munkahelyekre

Az SZMM most is meghirdette a magas hozzáadott értékű tevékenységek munkahelyteremtő pályázatát kétszázmillió forintos kerettel. Az elmúlt évben meghirdetett hasonló felhívás keretében 192 millió forintot nyert el tíz vállalat, összesen 163 munkahely létesítéséhez. A pályázók többnyire szolgáltató, logisztikai és kutató és fejlesztői központok létrehozásához igényeltek pénzt.
A pályázatokat szintén április 23-ig lehet beadni, a minisztérium május 25-ig bírálja el az igényeket.

770 távmunkahely jöhet létre

A Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központ ugyancsak pályázatot hirdet 500 milliós keretösszegben távmunkahelyek létrehozására. Távmunkahelyenként maximum 616 ezer forintnyi támogatás adható" számolt be róla A sajtó jelenlévő képviselői közül néhányan nehezményezték, hogy a támogatások mértéke az elmúlt néhány évben nem növekedett számottevően. Csizmár Gábor ezt azzal indokolta: egyoldalú a hivatkozás, ugyanis egyéb uniós forrásokból számottevő összegek várhatóak ugyancsak munkahelyteremtési célokra.
A pályázatok benyújtásának határideje április 13, elbírálásuk április 30-ig történik.

Takács Gabriella