Érdeklődés az állásinterjú sikeréről - ne váljunk tolakodóvá

Vágólapra másolva!
Az állásinterjú után sokan feszülten várják, elnyerik-e -e az állást illetve bejutnak-e a következő fordulóba. Ám mielőtt telefont ragadnánk, nem árt tudni, nem minden cég reagál ugyanúgy a megkeresésre. Míg egyeseket a pályázó alaposságát látják az utánakérdezésben, mások sürgetésnek veszik az érdeklődést. A szakemberek azt javasolják: legkorábban az interjú időpontja után egy héttel érdemes rákérdezni az eredményre.
Vágólapra másolva!

Az önéletrajzok benyújtása, vagy a már lezajlott állásinterjúk után jogos a kérdés: pozitív vagy negatív választ kap a pályázó. Ám az, hogy milyen elbírálásban részesül az állásinterjú eredményességéről az érdeklődő, jórészt a cégek stílusától függ. "Többnyire pozitívumként értékelhető, amikor a jelölt az állásinterjú eredményességéről érdeklődik, mert ezzel a magatartással azt sugallja: valóban érdekli a megpályázott álláslehetőség. Bizonyos cégek azonban kifejezetten tolakodónak veszik a megkereséseket"- összegzi a témában szerzett tapasztalatait Pári Zsolt, a Beck & Partners International HR Consulting ügyvezető igazgatója.

Célszerű e-mailben érdeklődni

Az álláspályázatuk iránt érdeklődők pozitív megítélését Gáborjáni Ildikó, az IT Jobs HR-tanácsadója is megerősíti. A szakember úgy látja: az állásinterjú eredményéről érdeklődő pályázó magatartása alaposságra, tudatosságra vall. Optimális megoldás, ha a pályázó minimum egy hét elteltével e-mailben érdeklődik az eredményről. Így a fejvadászokban is jobban rögzül a jelentkező, nagyobb eséllyel döntenek a foglalkoztatása mellett.

10-ből egy pályázó mer kérdezni az állásinterjú sikerességéről

Az álláspályázatok sikerességéről érdeklődő munkakeresők jelenléte nem számít tömegjelenségnek a munkaerőpiacon. Gáborjáni Ildikó tapasztalatai szerint 10 pályázóból mindössze egy tartja fontosnak, hogy érdeklődjön pályázata eredményességéről.