MBA ösztöndíjpályázatot indított a CEU

Vágólapra másolva!
A CEU Business School közép- és felsővezetők számára ösztöndíjpályázatot indít, melynek nyertese részt vehet az iskola Executive MBA (IMM) képzésén. A 48 ezer eurós tandíj nagy részét három minisztérium, egy magyar vállalkozó alapítványa és az iskola végzett hallgatói finanszírozzák. A nyertesnek a tandíj egy nyolcadát, 6 ezer eurót -mintegy másfélmillió forintot- kell előteremtenie.
Vágólapra másolva!

A CEU Business School Executive MBA képzése Közép-Európa egyetlen nemzetközileg rangsorolt képzési programja. "Elsődleges érdek a fiatal magyar vezetői réteg felzárkózása a nemzetközi élvonalhoz, ezért alapítottunk ösztöndíjat a szponzorok segítségével. A program keretében egy fiatal, tehetséges szakember pályázat útján nyerhet felvételt a képzésre" - mondta el Findrik Mária, az Executive MBA program vezetője.

6 ezer eurót kell saját zsebből állni

Az ösztöndíj az állami és az üzleti szféra összefogásával valósul meg. A finanszírozásban a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium, az Oktatási Minisztérium és a Demján Sándor Alapítvány mellett a CEU Business School végzett hallgatói is részt vállalnak. A 48 ezer eurós képzés költségének nagy részét - 42 ezer eurót - a szponzorok biztosítják, a kiválasztott hallgatónak vagy vállalatának önrészként a költségek egy nyolcadát, 6 ezer eurót kell vállalnia.

Április elsejéig lehet pályázni

A kiválasztás során a pályázóknak többek közt esszét kell írniuk arról, hogy milyen lehetőségeket látnak Magyarország, illetve saját vállalkozásuk versenyképességének javítására. A bírálat során figyelembe veszik eddigi szakmai pályafutásukat is (a részletes pályázati feltételek hozzáférhetők a www.ceubusiness.com/palyazat.php címen). Az április elsejei leadási határidőt követően a CEU Business School, a szponzorok, a Menedzserek Országos Szövetsége, valamint a magyar gazdasági újságírás jeles képviselőiből álló zsűri személyesen hallgatja meg a legjobbakat.

Cégvezetők a végzettek között

A kurzuson a magyarországi üzleti élet számos vezetője részt vett. A CEU Business School hallgatója volt többek közt Winkler János, a T-Mobile vezérigazgatója, Czakó Ferenc, a Synergon ügyvezető igazgatója és Inzelt Péter az MTA SZTAKI igazgatója, a képzés hallgatója jelenleg Kurucz Pál, a Vista Utazási Irodák ügyvezető igazgatója és Pandurics Anett, a Posta Biztosító vezérigazgatója is.