Tar Ildikó álomfejtő

Vágólapra másolva!
Álomfejtőnk, Tar Ildikó több mint tíz éve, 1991 óta foglalkozik az álmokban megjelenő szimbólumok megfejtésével. Az álmok segítenek megismerni önmagunkat, ezzel együtt pedig felismerni saját felelősségünket az életünk alakulásában. 
Vágólapra másolva!

Történelem-magyar szakos bölcsésztanárként, álomszimbológusként, íróként, költőként olyan tudásokat igyekszem keresni és átadni, amelyek élni segítenek a mindennapokban.

Úgy látom ugyanis, hogy a mai oktatás és élet túlintellektualizálódott, megfelelve a tudomány, a technika kora követelményeinek. Ma az embereket jó szakemberekké képezik ki, és leginkább a "piaci" értékünket nézik, de sehol vagy csak nagy ritkán jutunk olyan "tanítás"-okhoz, melyek a mindennapok érzelmi dzsungelében, az állandó változások sodrában segítenek kiigazodni. Pedig az ember nemcsak Intellektus, hanem igényli azt is, hogy lelkének érzelmi, kreatív oldalát is komolyan vegyék.

Mélységesen egyetértek Carl Gustav Junggal, aki így fogalmazott: "Az intellektuson kívül létezik másfajta gondolkodás is: ennek eszközei őskori képek, szimbólumok..."

Kerestem tehát olyan területeket, ahol az általam megtanultak nem halott kövületekként, hanem élő szellemi táplálékként tudnak szolgálni. Így találtam meg a lélek élő tartományát, ahonnan a mesék, a novellák, a mítoszok, az álmok, az érzelmek, a kreatív ötletek egyaránt származnak.

Diplomamunkáimat pszichológiából (ELTE-ÁITFK) és szimbológiából (ELTE-BTK) írtam. Tanulmányaimban, életemben mindig is Az ember érdekelt, a lelki működések titkai, hogy mitől boldog az egyikünk, mitől szenved a másikunk, hogy hogyan válhatunk saját életünk "hős"-eivé, hogyan élhetünk kiteljesedettebb életet.

1991 óta foglalkozom az álmokkal, szimbólumokkal, jelképekkel, 1997 óta az önismeret fontosságának és módszereinek a tanításával - egyéni és kiscsoportos formákban, valamint előadásokon is.

1996-ban jelent meg önálló verseskötetem, novelláimat a Szintézis Szabadegyetem negyedévente megjelenő irodalmi-filozófiai folyóirata (Szintézis) rendszeresen közli.

Álmok, melyek élni segítenek

Az álmok az önismeretet segítik elő. A teljesebb, egészségesebb élet alapja az önismeret, saját magunk felelősségének felismerése az életünk alakulásában. Az álmok élni segítenek! Hogyan? Olyan tükröt mutatnak nekünk, amit nem a hétköznapi tudatunkkal látunk önmagunkról. Ha az álmokba nézünk, akkor egy sok milliárd éves őstermészettel - mint tükörrel - nézünk szembe, amit itt hordunk mindnyájan magunkban. E természet őstudása segít értelmezni életünk miért-jeit és hogyan-jait.

Az álmok össze vannak fűzve a mindennapjainkkal, boncolgatják-elemezgetik a napi problémáinkat. Olykor a jövőt is előre jelzik, esetleg "figyelmeztetnek" minket hamarosan bekövetkező eseményekre, vagy valami fontos dologra, amit a tudatos énünk elfelejtene. Segítenek beállítani, egyensúlyba hozni tudati torzulásainkat. A finom-test szinten adnak lehetőséget az öngyógyításra, még az előtt, mielőtt valóban szomatizálódna (testi szintre jutna) egy-egy készülődő betegségünk. Mélyebb szintű álmaink elvisznek minket a mítoszi világokba, ahol idők - korok - lelkek érintkeznek egymással, és innen küldenek bölcs tanításokat, olykor nagyobb közösséget is érintő próféciákat. Idővel megtanulhatunk tudatosan álmodni, azaz már álomszinten befolyásolni a dolgok megvalósulását mindennapjainkban. Az álmokkal való foglalkozás során oldódik a halálfélelem, megtapasztalhatjuk a lélek örökké élő hitét, és elérkezhetünk a legbölcsebb tanításhoz, mely szerint nincs egyik világ, másik világ e világ és túl-világ, e világ és álmok világa, hanem egyetlenegy világ van: minden egy. Egyetlenegy világ van, és mi ennek vagyunk csodálatos utazói.