A lakásvásárlás trükkjei

Vágólapra másolva!
Ha szeretnénk egy tökéletes otthonban élni, ami teljesen vagy legalább részben megfelel a vaszati elveinek, akkor már a telek, ház vagy lakás megvásárlásakor érdemes odafigyelni egy-két rendkívül fontos dologra. Természetesen szinte valamennyi lakás korrigálható a vaszati eszközeivel, de ha már ott a lehetőség, hogy választhatunk, akkor miért is ne választanánk a legoptimálisabbat?
Vágólapra másolva!

Ingatlanvásárlásnál érdemes odafigyelni a belső hangunkra, ami az első benyomás alapján lehet, hogy azt mondja: "fantasztikus", vagy azt: "rettenetes". Ez utóbbi esetben jobb, ha nem is mérlegeljük, érdemes-e megvennünk a telket vagy a lakást.

Mire gondolok? Képzeljük csak el, hogy a kérdéses lakást eladó személy pénzszűkében van, beteg, esetleg tönkrement a családi élete, alkoholista lett. Ezek a külső tünetek mind-mind arra utalnak, hogy valami nincs rendben a lakás energiáival, tehát jobb, ha nem kockáztatunk! Ha viszont a lakás előző tulajdonosa kiegyensúlyozott, boldog, és csak azért adja el a lakását, mert szebbre, nagyobbra vágyik, akkor már érdemes elgondolkodni és tüzetesen megvizsgálni a lakás pozitívumait és negatívumait.

A bejárat legyen északon vagy keleten!

Nemrégiben mondta nekem tanárom, Marcus Schmieke, hogy egy ház minőségét 50%-ban az határozza meg, hogy hol van a bejárata. Legideálisabb, ha keleten vagy északon van, de találhatunk a déli és a nyugati égtájon is olyan területeket, ahol kedvező lehet a bejárat helye. Semmiképpen ne vegyünk meg azonban olyan házat vagy lakást, amelyiknek délnyugaton van a bejárata, ebben az esetben ugyanis túlságosan megerősödnek otthonunk negatív energiái.

Északkeleti rész legyen napos!

Következő fontos szempont az, hogy milyen az északkeleti terület minősége. Ez 25%-ban járul hozzá otthonunk minőségéhez. Amennyiben teljesen ablaktalan, pont ott van a WC, lomtár, vagy egy domboldal, akkor ezt a házat inkább ne vegyük meg!

A lakás közepét hagyjuk szabadon!

A maradék 25% pedig minden más, mint például: legyen szabad a ház középső része, ne legyen délkeleten és délnyugaton víz, a lakás keleti és északkeleti része legyen kellőképpen nyitott, stb.

Mire figyeljünk építkezésnél?

Legideálisabb eset azonban az, ha módunkban van építkezni és ehhez még csak most keressük az építési telket. Válasszunk olyat, aminek a határai párhuzamosak a fő égtájakkal, lehetőleg észak, kelet vagy északkelet felé lejt. Ne vegyünk meg olyan telket, ami valamilyen gyár, kórház, trafóállomás, templom, temető közvetlen közelében van. Érdemes előre tudakozódni az építésügyi előírásokról is, hisz hiába tűnik ideálisnak a telek, ha az előírás szerint annak csak az északkeleti részére lehet építeni, amit a vaszati elvei szerint pont szabadon kellene hagyni.

Az itt megemlített szempontok a legfontosabban az ingatlan elbírálásakor. Ha legalább ezeket figyelembe vesszük, máris sok jövőbeli kellemetlenségtől kíméljük meg magunkat.