Megunt tetoválásomtól megválnék!

Vágólapra másolva!
A kozmetikusok, bőrgyógyászok hátán mindig futkos a hideg, ha ez a téma felvetődik. Az "eltüntetés" szó ugyanis valami olyan módszert és képességet jelent, amivel meg nem történtté lehet tenni valamit, ami bizony megtörtént és szemmel látható valóság. Egyre többen kérdezik viszont, hogy van-e olyan eljárás, módszer és berendezés, amivel lehet segíteni, ha meggondolták magukat és szeretnének ismét tetoválásmentes bőrt.
Vágólapra másolva!

Vannak lehetőségek az "eltüntetésére", de tökéletes megoldást nem ígérnek. Hiszen már a tetoválás elkészítésekor eldől, hogy milyenek az eltávolítás lehetőségei. A felhasznált festék fajtája, színe, fémoxid-tartalma, szemcsenagysága, mennyisége, mélysége, a minta sűrűsége, az egyén bőrszíne, bőrtípusa, hegesedési hajlama - mind befolyásoló tényező. Ebből adódik, hogy a tetoválás kezelhető, de nem biztos, hogy eredménye jó és anyagilag is rentábilis.

A bőr tetoválásának költségeit százszorosan is meghaladhatja az eltávolítására fordított összeg, és nem lesz tökéletes. Tehát mindenki nagyon gondolja meg, hogy mit, hová és mekkorát rajzoltat, milyen festékkel és módszerrel. Ami ízléses, gusztusos egy szép, feszes bőrű, fiatal testen, az visszataszító lehet néhány évtizeddel később. Ráadásul a divat is változik, ami ma viselhető, az holnap megunt, esetleg hátrányos lehet. Vegyük sorra azokat a módszereket, amivel a tetoválásokat halványíthatjuk.

A legrégibb módszer a sebészeti kimetszés

A festékanyagot tartalmazó bőrrészleteket kimetszik és összevarrják. Értelemszerűen a beavatkozás helye egy életen át látható, és ezután már a vak is látja, hiszen tapinthatóvá is válik a gyógyulás után. Ezt a módszert tehát kevesen választják - érthetően -, és csak kicsiny minták kezelésre való.

A következő módszer a helyi gyulladáskeltők, szövetirritáló anyagok használata. Itt a tetoválásba juttatnak be bedörzsöléssel bizonyos vegyi anyagokat, amelyek hatására a festék kilökődik, színtelenedik. A beavatkozás fájdalmas, lassan gyógyul, pörkösödéssel, heget is hagyhat.

A dermabráziós módszer lényege a bőrfelület különböző mélységben történő lecsiszolása. Nem lehet mélyre menni, hiszen a kötőszöveti réteg megsértése egyértelműen hegesedést okoz, de többször ismételve felületesen halványító hatású. A környező bőrterülethez képest a bőr színe világosabb lesz a kezelt területen. Az orvosi dermabrázió történhet lézerrel és acél csiszolófejekkel. Ez esetben kötözés és utókezelés szükséges. A kozmetikai poros mikrodermabrázió alig használ a tetoválás ellen.