Az intim szféra és a sport

Vágólapra másolva!
A rendszeres sportolás elengedhetetlen az egészség megtartásához. Ugyanakkor a sport árthat is, ha nem odafigyelve, tudatosan csinálod. Tudod például, hogy a futás kifejezetten nem "női sport"? Hogy a rendszeres kocogás hatására - amennyiben nem edzett eléggé a gátizom területe - női problémák adódhatnak, vagy akár vizeletcsepegés is előfordulhat? Ha kíváncsi vagy a részletekre, és szeretnél úgy sportolni, hogy valóban egészséges maradj - mindenütt! -, akkor gyere velünk!
Vágólapra másolva!

A Magyar Sporttudományi Társaság és a Magyar Edzők Társasága Országos Konferenciájára várják mindazokat a sportolókat, sportszakembereket (sportvezetőket, edzőket, testnevelő tanárokat, sportorvosokat, gyúrókat stb.), akik felelősséget éreznek saját maguk és sportolóik testi-lelki egészségéért, meg akarják ismerni azokat a rejtett - sokszor féltve, szégyenlősen őrzött - problémákat, amelyek életüket, sportpályafutásukat nehezítik, és azokra megoldást keresnek. Várják az intim szféra szakembereit, a Kriston-intimtorna-oktatókat, trénereket. A programon minden érdeklődőt szívesen látnak.

A programban Kriston Andrea egészségnevelési szaktanácsadó beszél az intim szféra tudatos karbantartásáról, mely nemcsak nőknél, de a férfiaknál is fontos, illetve arról, hogy miért fontos az alhasi szervek védelme a sportolóknál. Simon Zsolt urológus a stressz-inkontinenciáról és a fizikai terhelés kapcsolatáról beszél, dr. Bakanek György sportorvos, nőgyógyász az intim területekkel kacsolatos sportorvosi tapasztalatait osztja meg az érdeklődőkkel.p

A délutáni programban Intim dolgaink - tabuk nélkül! címmel kerekasztal-beszélgetést hallgathatnak meg a látogatók, melynek résztvevői: dr. Csapó Gábor olimpiai-, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, dr. Csermely Gyula szülész-nőgyógyász, Klettner Anikó klinikai szakpszichológus, szexológus, dr. Kopa Zsolt andrológus, dr. Simóka Bea világ- és Európa-bajnok öttusázó, valamint a délelőtti ülésszak előadói.
A témakörök: A sport és a szexuális élet kölcsönhatásai: sport és szexuális viselkedés (önmegtartóztatás, szexuális kilengések, edzés-versenyzés és a nemi élet összhangja) - Szexuális irányultság - Tervezett és nem tervezett terhesség - Fizikai terhelés és teljesítmény terhesség alatt és szülés után - A megelőzés és a gyógyítás lehetőségei: speciális ajánlások, intim higiénia, intimtorna, illetve az orvostudomány, a nő- és férfigyógyászat, valamint a pszichológia és a pszichiátria eszközei.
A konferencia üléselnöke és a kerekasztal-beszélgetés moderátora dr. Frenkl Róbert.

A program helyszíne és időpontja: Budapest, Testnevelési Egyetem aula, 1123 Budapest, Alkotás u. 44., 2005. szeptember 28. (szerda)