Arcpakolások a spájzból

Vágólapra másolva!
A napsütéses órák számának emelkedésével eljött az ideje annak, hogy a meleg holmijainkkal együtt, a  zord időjárás okozta fakó bőrszínünktől is megszabaduljunk. Hámlasztás, táplálás, hidratálás: ezek a legfontosabb mérföldkövek a bőr megújuláshoz vezető úton - amely akár a  zöldségespultnál is kezdődhet.
Vágólapra másolva!

A télen magunkra szedett egészségtelen szürkés bőrszínt azok az elhalt hámsejtek okozzák, amelyek nem hagyják oxigénhez jutni a bőrt, és eltömik a pórusokat. Első lépésben ezektől kell megszabadulni - például luffa szivacsból készült masszírozókesztyűkkel vagy kefékkel, amelyekkel fürdés után a nedves vagy száraz (de sohasem vizes!) bőrt átradírozhatjuk.

Ha érzékenyebb a bőrünk, inkább krém bázisú radírt használjunk - ezek számtalan illat- és dörzsanyag variációban kaphatók. Legfeljebb heti egy-két (zsíros bőr esetén három) alkalommal végezzünk hámlasztást, hagyjunk időt a bőr természetes védőrétegének regenerálódására, ellenkező esetben sokat veszíthet zsír- és nedvességtartalmából.

Expressz-hámlasztók a spájzból:

Arcradír- Készíthetjük tejszín és cukor elegyítésével, vagy ha 5 dkg élesztőt összekeverünk annyi tejföllel, hogy az krémes állagú legyen, és felkenjük az előzetesen megtisztított bőrünkre, majd száradás után ledörzsöljük. Így nemcsak az elhalt hámsejteket távolítjuk el, hanem az élesztő B-vitamin tartalmával tápláljuk is arcbőrünket. Az élesztő egyébként elfogyasztva is szépít: egy fél csomagot zöldség- vagy gyümölcslébe keverve selymesíti bőrünket és nyugtatja idegrendszerünket.

Testradír - Keverjünk össze extraszűz olivaolajat durva szemű tengeri sóval, és ezzel dörzsöljük át testünket - lehetőleg jobbról, a szív irányába haladva -, majd alaposan tusoljunk le. Ez a házi-mix érzékeny bőrre is kiváló, hiszen míg a só elvégzi a "radírmunkát", az olaj tápálja és bársonyossá teszi a bőrt.

Táplálás

A hámlasztás nemcsak oxigénhez juttatja pórusainkat, hanem serkenti a vérkeringést, így a különböző tápláló krémek és pakolások - amelyek bőrünk vitamin- és vízkészleteit töltik fel - hatóanyagai könnyebben szívódnak fel, és az eredmény is gyorsabb és látványosabb. Fontos, hogy bőrtípusunknak megfelelő krémet válasszunk, mert az érzékeny bőr begyulladhat, a száraz hámlani kezdhet, a zsíros pedig elmitteszeresedhet, olajosan fénylővé válhat a nem megfelelő ápolástól. Ha nem tudjuk eldönteni, melyik bőrtípusba tartozunk, előbb konzultáljunk kozmetikusunkkal, majd a krémeken található tájékoztatót gondosan átolvasva válasszunk.

Jobb hatást érhetünk el, ha a maszkok, pakolások felrakása előtt öt percig gőzöljük a bőrünket - ilyenkor ugyanis a pórusok megnyílnak, és a hatóanyagok könnyebben célt érnek. A gőzöléshez forralt vízbe tehetünk kamillát vagy mentalevelet,vagy citrusfélék héjából is préselhetünk bele némi illó-olajat.



Ízletes tápláló pakolások a hűtőből:

Petrezselyempakolás (normál bőrre): 4 evőkanál tehéntúrót keverjünk össze egy csomag apróra vágott petrezselyemmel, és kenjük fel az arcunkra, majd pihenjünk le, és takarjunk le arcunkat egy nedves, meleg kendővel. 30 perc elteltével langyos vízzel mossuk le a pakolást.

Krumplipüré-pakolás (zsíros bőrre): Két szem burgonyából készítsünk pürét és keverjünk bele apróra vágott fehérkáposzta-levelet. 20-25 percig hagyjuk az arcunkon, végül mossuk le langyos kamillateával.

Gyümölcspakolás (száraz bőrre): Daráljunk le vagy turmixoljunk össze bármilyen friss gyümölcsöt. A pempőt keverjük össze egy kevés tejszínnel, és hagyjuk az arcunkon 15 percig, végül langyos vízzel öblítsük le.

Avokádo-pakolás (rugalmassá teszi a bőrt): A magas olaj-, illetve A- és B-vitamintartalmú avocado összetört húsából, egy tojássárgájából és egy-két kávéskanál citromléből készült pakolás hatására 15-20 perc után rugalmasabb, üdébb lesz a bőr.

Kamillavirág-pakolás (nyugtató hatású): Forrázzunk le két kanál kamillavirágot, főzzük péppé, és ha kihült, helyezzük arcunkra 15-20 percre.

Salátapakolás (szoláriumozás vagy napozás után): Néhány szép salátalavélből, egy tojássárgájából és kevés tejszínből készült pépet tegyünk az arcunkra, majd miután megszáradt, langyos kamillateával átitatott vattadarabkával töröljük le.

Almapakolás (ránctalanító hatású): Reszelt almát keverjünk össze tejszínnel vagy tejföllel, majd 15 perc múlva langyos vízzel mossuk le.

Tojásfehérje (bőrfeszesítő): a tojás fehérjét egy ecset vagy az ujjunk segítségével kenjük az arcunkra. Minél tovább hagyjuk a bőrünkön, annál hatásosabb.

Mézpakolás (narancsbőrsimító hatású): A tejföl és a méz keveréke kiváló a combunkon kialakuló narancsbőrre.