Elsőként az argentin Gaston Gaudio jutott a férfi egyes döntőjébe a francia nyílt teniszbajnokságon, miután három játszmában, 2 óra 26 perc alatt legyőzte honfitársát, a nyolcadik helyen kiemelt David Nalbandiant. A másik ágon Guillermo Coria négy játszmában, 2 óra 47 perc alatt verte Tim Henmant.

A 26 éves argentin Gaston Gaudio végig rendkívül magabiztosan játszott az alapvonalon, s amikor a háló közelébe került, kérlelhetetlenül értékesítette a helyzeteit. Az első szettet simán nyerte Gaudio, ám a másodikban úgy látszott, fordul a kocka: Nalbandian 5:1-re vezetett, ellenfele azonban ledolgozta a hátrányát, s végül a rövidítésben növelte előnyét. A harmadik, egyben utolsó felvonásban már teljesen összeroppant a tavalyelőtti wimbledoni döntős. Ekkor már csak egy teniszező volt a pályán, s azt nem Nalbandiannak hívták.

A győztes dél-amerikai fölényére jellemző, hogy csupán 19 önhibát vétett, míg ellenfele 46-ot (!), s a nyerő ütések tekintetében is ő volt a jobb (37-27). Gaudio ezzel pályafutása kimagaslóan legjobb eredményét érte el, korábban GS-tornán még az elődöntőig sem jutott. Tavaly a Roland Garroson a második körben búcsúzott.

Estére aztán kiderült, argentin házidöntő lesz a francia nyílt teniszbajnokságon, miután Guillermo Coria négy játszmában, 2 óra 47 perc alatt legyőzte Tim Henmant. Az első, 35 perces szettben a brit teniszező olykor parádés szerva-röpte játékával alaposan meglepte ellenfelét, s magabiztosan szerzett vezetést. A folytatásban 1:1-nél elnyerte Coria adogatását, majd 4:2-re is vezetett, ám ellenfele magára talált, nagyon pontos alapvonaljátékával, elütéseivel kibillentette egyensúlyából Henmant, s 48 perc elteltével kiegyenlített.

A harmadik szettben már gyakorlatilag az történt a pályán amit az argentin akart, a brit teljesen összeroppant, biztos helyzetekben is hibázott, s fél óra alatt elvesztette a játszmát.

Az utolsó felvonás elején sem változott a helyzet, Coria 3:0-ás vezetéshez jutott, ezzel sorozatban már 13(!) gémet nyert meg, s úgy tűnt, eldőlni látszik a mérkőzés sorsa. Ám ekkor - teljesen váratlanul - feltámadt Henman. Mindent egy lapra tett fel, bátran
támadott, megzavarta ellenfelét, ezúttal ő hozott össze öt játékot, s a játszmáért, az egyenlítésért adogathatott, de nem tudott élni a lehetőséggel.

Ezzel beigazolódott a régi tétel, mely szerint nincsenek csodák a Roland Garroson: a szerva-röpte játékosoknak csak elvétve sikerül nyerniük a védekező salakspecialisták ellen. S Coria ebben a "tudományban" a nagymesterek közé tartozik. Jellemző adat: Henman 43
önhibát ejtett, míg Coria csupán 18-at, igaz, a nyerő ütések tekintetében - noha ez csekély vigasz - a brit vitte el a pálmát (24-46).

A 22 éves dél-amerikai ezzel pályafutása legjobb eredményét érte el GS-tornán: tavaly elődöntős volt Párizsban, két esztendeje pedig a harmadik fordulóban búcsúzott.