Kiestek a magyar motorosok a Cseh Nagydíjon

Nem sikerült a magyar motorosoknak a brnói Cseh Nagydíj, a 125-ös kategóriában induló Talmácsi Gábor és Tóth Imre, illetve a 250-eseknél rajthoz álló Talmácsi Gergő is kiesett.

A szombati időmérőn elért kitűnő ötödik helyezését követően nem sikerült a verseny Talmácsi Gábornak a gyorsasági motoros világbajnokság tizedik futamán, a 13. körben ugyanis kiesett. A 125 kcm-es géposztályban érdekelt másik magyar, Tóth Imre egy körrel korábban adta fel. Győzött a spanyol Jorge Lorenzo.

Talámácsi Gábor a szombati időmérő edzés végén bukott, de szerencsére nem tört el semmije, így végül is elindult a GP-n, amelyen azonban körről körre hátrébb csúszott, majd a 19. helyről volt kénytelen feladni a viadalt. A 250 kcm-es kategóriában szereplő Talmácsi Gergely élete első vb-futamán műszaki hiba miatt a hetedik körben esett ki. A versenyt az argentin Sebastian Porto nyerte. A Moto GP-ben a spanyol Sete Gibernau diadalmaskodott.

125 kcm:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Derbi) 41:19.475 perc
2. Dovizioso (olasz, Honda) 0.036 mp hátrány
3. Locatelli (olasz, Aprilia) 0.146 mp h.
4. Nieto (spanyol, Aprilia) 0.186 mp h.
5. Borsoi (olasz, Aprilia) 1.105 mp h.
6. Jenkner (német, Aprilia) 1.197
A vb-pontverseny állása: 1. Dovizioso 183 pont, 2. Locatelli 147, 3. Barbera (spanyol, Aprilia) 138, 4. Lorenzo 109, 5. Stoner (ausztrál, KTM) 104, 6. Nieto 101,...20.Tóth (Aprilia) és Talmácsi (Malaguti) 6-6.