Az Atlético Madrid hiába dolgozta le idegenben összeszedett kétgólos hátrányát a Villarreal elleni spanyol "házirangadón" a labdarúgó Intertotó-kupában, büntetőkkel utóbbi gárda diadalmaskodott.

A francia Lille hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást a portugál Leiria otthonában, miután a gólnélküli döntetlent követő ráadásban kétszer is eredményes volt. Érdekesség, hogy az idei három győztes közül a Schalke 04 és a Villarreal tavaly is megnyerte a sorozatot. A párharcok továbbjutói az UEFA-kupa főtábláján folytathatják szereplésüket.

Intertotó-kupa, döntő, visszavágók:
Atlético Madrid (spanyol) - Villarreal (spanyol) 2-0 (0-0, 2-0, 2-0) - 11-esekkel: 1-3
gól: Calvo (47.), Ibagaza (57.)
továbbjutott: Villarreal, 2-2-es összesítéssel, büntetőkkel

Uniao Leiria (portugál) - Lille (francia) 0-2 (0-0, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után
gól: Moussilou (104.), Acimovic (116.)
továbbjutott: Lille, 2-0-s összesítéssel

Liberec (cseh) - Schalke 04 (német) 0-1 (0-0)
gól: Aílton (87.)
továbbjutott: Schalke 04, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel