A francia bajnokság szuperrangadója a Monaco és a Lyon között 0-0-ra végződött, így a nagyhercegség csapata megőrizte első helyét a tabellán. Szerbiában új edző mutatkozott be a Crvena zvezda élén, mégpedig győzelemmel, de a belgrádiak még mindig csak a harmadik helyen állnak a tabellán. Japánban is rangadóra került sor, amit a listavezető Urawa Red Diamonds nyert meg, és ezzel tovább növelte előnyét.

A hét végi rangadó gól nélküli döntetlent hozott a francia pontvadászatban a két BL-résztvevő, a Monaco és a Lyon között, míg a két krízisben lévő sztárcsapat, a PSG és a Marseille egyaránt nyerni tudott - röviden így lehetne összefoglalni a gall bajnokság legutóbbi fordulójának eseményeit.

A legnagyobb érdeklődéssel övezett meccset Lyonban rendezték, ahol a címvédő, és a forduló előtt a második pozícióban álló házigazdák a listavezető AS Monacót fogadták. A lyoniak meglehetősen támadó felfogásban kezdték az összecsapást, hiszen kezdő tizenegyükben három támadó is szerepelt Wiltord, Frau és Govou személyében, míg a vendégeknél Saviola és Adebayor alkotta a támadó részleget.

Ennek ellenére az első játékrész nem bővelkedett az gólhelyzetekben, a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben, és az események csak akkor pörögtek fel, amikor a Monaco uruguayi középpályása, Diago Pérez a 61. percben piros lapot kapott. Ezt követően a Lyon teljes gőzzel rohamozni kezdett, a vendégek pedig foggal-körömmel védekeztek, és igyekeztek egy-egy kontratámadással veszélyt teremteni.

A hazaiak a végén a brazil Nilmar becserélését követően már négy csatárral játszottak, és a fiatal támadónak majdnem sikerült is megszereznie a vezetést, ám lövését a védők blokkolták, a kipattanót pedig Diarra a kapusba püfölte. Sőt, kis híján a Monaco talált be, köszönhetően a lyoni védőnek, Crisnek, aki egy mentési kísérlet során rosszul találta el a labdát, és az a kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

Végül azonban maradt a 0-0, ami azt jelentette, hogy Didier Deschamps együttese megőrizte első helyét, a Lyon pedig visszaesett a harmadik pozícióba - a második helyet ugyanis a Metzet 4-0-lal elgázoló Lille szerezte meg.

Ami a krízisben lévő sztárklubokat illeti, a legnagyobb probléma a PSG-nél volt, amely az első hét játéknapon nem tudott meccset nyerni, és a forduló előtt a kieső helyek egyikén szerénykedett.

A Parc des Princes stadion negyvenezres közönsége az első félidőben ki is fütyülte a csapatot, és a szakvezető, Vahid Halilhodzic távozását követelte, a gárda pedig csapnivalóan futballozott pedig az ellenfél az utolsó előtti Strasbourg volt. Már-már úgy tűnt, hogy a párizsiak megint nem nyernek, márpedig ez esetben valóban semmi sem menthette volna meg Halilhodzicot a menesztéstől, de 11 perccel a lefújás előtt egy labda szerencsésen pattant, és Pauleta megszerezte a megváltó győztes találatot.

Érdekesség, hogy a Marseille három pontot érő gólja is ugyanebben a minutában született meg a Bastia ellen, így aztán az OM trénere, José Anigo is megnyugodhatott egy kicsit.