A Forma-1-es csapatok versengését idén a Ferrari nyerte, a második helyen a BAR-Honda végzett. Úgy, hogy egyetlen futamot sem nyertek pilótái.

Szato Takuma interlagosi hatodik helyével a BAR-Honda végképp bebiztosította második helyét a konstruktőrök versenyében, 119 pontot gyűjtött az istálló. A Renault végig veszélyes volt David Richards alakulatára, a szezon végére azonban kifulladt, s Jacques Villeneuve-vel megerősítve sem jutott a harmadik helynél előrébb.

A BAR pilótái 11-szer állhattak fel a dobogóra, Jenson Button egymagában tízszer. A dobogó tetejére azonban egyetlenegyszer sem léphettek fel, s ezzel a gárda bekerült a sportág rekorderei közé: a konstruktőri pontvadászat 1958-as bevezetése óta még egyetlen csapat sem tudott diadal nélkül második lenni. Még 1989-ben, amikor is a McLaren 16-ból 15 versenyt nyert meg, Thierry Boutsen kaparta össze a "maradékot" a második Williamsnek.

Richards jókedvét persze ez az adat sem ronthatta el, a főnök napok óta ünnepel. "Fantasztikus szezont zártunk" - értékelt röviden. "Felvettük a versenyt a három élcsapattal, megérdemeljük a helyünket az elitben." Richards természetesen a következő esztendőtől is hasonló eredményt vár, ennek elérésében nagy segítségére lehet Button, akinek a szerződésfelügyelő-testület állásfoglalása szerint maradnia kell jelenlegi kenyéradójánál. (Az már más kérdés, végül valóban ott marad-e.)

"Ez az eredmény óriási motivációt adott számunkra, magunkkal is visszük 2005-re" - fogadkozott egy jót Nakamoto Suhej, a Honda főmérnöke. "Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy még jobban odapörköljünk az ellenfeleknek."