Kálovics Anikó ezúttal a hollandiai Nijmegenben rendezett 15 km-es utcai futóversenyen remekelt, miután legjobb európaiként, 49:24 perces idővel a negyedik helyen végzett. Ez az eredmény nem hivatalos országos csúcs.

Az immár 21. alkalommal kiírt viadalon mind a férfiaknál, mind a nőknél csupán néhány másodperc hiányzott a világrekordhoz.

A férfiak versenyét a 10 000 m olimpiai ezüstérmese, Sileshi Sihine nyerte óriási, közel egyperces előnnyel. Az etióp klasszis 41:38 percnél szakította át a célszalagot, ami mindössze kilenc másodperccel gyengébb a kenyai Felix Limo csúcsánál. Sihine bosszús volt a verseny után, hiszen tévedésből 150 m-rel a vége előtt megállt, így néhány mp még "maradt" a futásban.

A nőknél Lydia Cheromei volt az egyeduralkodó, ráadásul ő még Sihine-nél is közelebb került a csúcsjavításhoz: a kenyai atléta 47:02 p alatt teljesítette a távot, öt mp-cel elmaradva a dél-afrikai Elena Meyer tartotta rekordtól.

Kálovics végig kiválóan versenyzett, s végül 11 mp-cel maradt le a dobogóról. A 49:24 perces eredménynél magyar futónő még nem ért el jobbat utcai versenyen, de ezen a távon nem tartanak nyilván országos csúcsot.

Eredmények:

férfiak:
1. Sihine (etióp) 41:38 p 2. Mosop (kenyai) 42:25 3. Feyissa (etióp) 42:59

nők:
1. Cheromei (kenyai) 47:02 p 2. Alemu (etióp) 48:25 3. Bekele (etióp) 49:13 4. KÁLOVICS ANIKÓ 49:24