Nem sikerült jól a visszatérés Justine Henin-Hardenne számára: a belgák három hónap kihagyás után újra pályára lépő volt világelsője kikapott a francia Nathalie Dechy-től egy Charleroi-ban zajló bemutató tenisztornán. A 22 éves klasszis 6:2, 7:5-re kapott ki riválisától, így a folytatásban a Jelena Gyementyjeva-Szvetlana Kuznyecova orosz párharc vesztesével mérkőzhet majd a harmadik helyért. Sikertelen visszatérése ellenére Henint Belgiumban Az év sportolójának választották.

Henin-Hardenne április közepe óta küszködik a Pfeiffer-féle mirigyláz nevű vírusos betegséggel, emiatt azóta csak a francia nyílt bajnokságon, az athéni olimpián és a US Openen indult. Igaz, az ötkarikás játékokon aranyérmet szerzett. A Roland Garros és a US Open tavalyi bajnoka első tétmeccsét várhatóan a januári Australian Openen játssza, ahol címvédésre készül.

Mindeközben Belgiumban nyilvánosságra hozták Az év sportolója-választás végeredményét, s a nők mezőnyében épp Henin diadalmaskodott, míg a férfiaknál a motokrossz-világbajnok Stefan Everts nyert. Az MX1 kategóriában diadalmaskodó Everts sorozatban negyedszer nyert, míg a teniszezőnő még "csak" második elsőségénél tart.

Egy másik teniszezőhöz, az idén lehengerlően versenyző Roger Federerhez kapcsolódó hír, hogy a világranglista éllovasát hazájában, Svájcban is a 2004-es esztendő legjobb sportolójává választották. A 23 éves klasszis idén három Grand Slam-tornán - az Australian Openen, Wimbledonban és a US Openen - is diadalmaskodni tudott, s megnyerte a Mesterek Kupáját is. Federert - aki tavaly is győzött Svájcban - korábban az Európai Sportújságíró Szövetség (UEPS) is az esztendő legjobb férfi sportolójának ítélte.

Csehországban nem teniszező nyert, hanem az olimpiai bajnok tízpróbázó Roman Sebrle. A 30 éves atléta - aki a Sydneyben szerzett ezüstérme után tudott idén győzni Athénban - az FC Liverpool labdarúgóját, Milan Barost, illetve a magasugró Jaroslav Babát előzte meg a sportújságírók körében rendezett szavazáson. Sebrle, az egyetlen tízpróbázó, aki már átlépte a 9000 pontos álomhatárt (9026), idén nemcsak az ötkarikás játékokon, hanem a márciusi budapesti fedettpályás világbajnokságon is diadalmaskodott. A csapatok között a portugáliai Európa-bajnokságon elődöntős futballválogatott győzött a voksoláson.