Versenyezz saját készítésű chopperen

Vágólapra másolva!
Biztos sokan álmodoztunk már arról, hogy milyen lehet egy hatalmas chopper nyergében száguldozni. Ez az álom válhat valóra a Creat és az Activision Value programjában, melyben nemcsak meglovagoljuk, hanem építhetjük is a motorokat. 
Vágólapra másolva!

Az egyik ismeretterjesztő csatornának köszönhetően hazánkban is nyomon követhetjük az Orange County Chopper nevű, különleges motorkerékpárok építésével foglalkozó családi vállalkozás mindennapjait. A műsorban idősebb Paul Teutul, valamint fiai, illetve a műhely egyéb alkalmazottjai vágnak bele, hogy összerakjanak egy különleges choppert egy bizonyos határidőre. A televíziós sorozatot rendkívül szórakoztatóvá teszi, hogy a mindig elégedetlen izomkolosszus, öreg Paul folyamatosan ordítozik általa lustának tartott tervező fiával, Paulie-val, valamint a kétbalkezes másik fiúval Mikey-val, de a lényeg azért a kemény munkán és a bravúros kivitelezésen van.

A sorozat rajongóinak nagy sajnálatára a játékban nagy mértékben háttérbe kerül a motorok megépítése a tv-s műsorban egyáltalán nem szereplő versenyzésekkel szemben. A programban két motoros bemutató kap főszerepet - Daytona Beach és Sturgis -, melyekhez egyaránt öt-öt "küldetés" tartozik. Eljutva ezekre a motoros dzsemborikra nem az a lényeg, hogy milyen szép motort raktunk össze a műhelyben, hanem az, hogy milyen ügyesen tudjuk megülni őket a különféle versenyeken.

A versenyeket két kategóriába sorolhatjuk: hagyományos, a legtöbb autós-motoros játékban feltűnő versenyek, mint a gyorsulási verseny, az ellenőrzési pontokon áthaladó száguldás, vagy a time trial, valamint a különlegesebb megmérettetések. Ilyen például a póker; ebben öt ellenőrzési ponton haladunk át, melyek mindegyikén kapunk egy kártyát. Ha az öt kártya nem ad ki valamilyen értékes póker-figurát, és még maradt időnk, akkor ismét elkezdhetjük a gyűjtögetést a startvonalról. Ha lejár az idő, a lapok kiterítésre kerülnek, és természetesen az győz, aki a póker szabályainak megfelelően értékesebb kártyaformációt tart a kezében. Ha ez nem lenne elég, akkor még ott van a motoball, ami a foci és a motorverseny egy különleges ötvözete.

Szintén a küldetések közé tartoznak azok az utcai menetek, amiket nem nevezhetünk egyértelműen versenyeknek, viszont itt is motoros tudásunk kerül megmérettetésre. Ezek a kihívások vagy a városok közötti nagy országutakon, vagy Montgomery városában, a Teutul család műhelyének otthont adó településen zajlanak. A feladataink meglehetősen sokrétűek: rémisztgethetjük a gyalogosokat, végrehajthatunk különleges manővereket, elmenekülhetünk a rendőrök elől, akik azonnal vadászni kezdenek ránk, ha ötvennél gyorsabban megyünk, de olyan feladattal is összehozhat a sors, melyben csupán szabályosan kell motoroznunk egy meghatározott ideig.

Ha sikeresen teljesítjük a feladatokat, akkor bonusz pontokat kaphatunk, vagy újabb missziók tárulnak felé előttünk. A bonusz pontok felhasználásának helye a műhely, de mint említettük, a motorok építése és megtervezése abszolút háttérbe szorul ebben a játékban. Az első motornál például, ami felülünk, csak annyit dönthetünk el, hogy krómoztatjuk el a fém alkatrészeket, vagy meghagyjuk őket mattnak. A lehetőségek tárháza a későbbiekben valamelyest bővül, de meg sem közelíti azt az élményt, amire a sorozat epizódjainak megtekintése után várnánk. Az egyes küldetésekben olyan choppereket ülhetünk meg, amikkel találkoztunk a sorozat egyes részeiben, de ezek szinte csak külsejükben térnek el egymástól.

Grafikailag a játék jól sikerült, de ezzel egyáltalán nem lehet elfedezni a tartalmi elégtelenséget. A hangokat illetően a két Paul "megszólal" a játékban, de olyan unottan teszik ezt, mintha nekik sem tetszett volna ez az alkotás. Egy chopper esetében a motorozás hangulatára alapvető befolyással van a gép mély dübörgése, de az American Chopper feltelepítése után meg kell elégednünk valamiféle ciripeléssel, amit inkább várnánk egy robogótól, mint az amerikai országutak paripáitól.

A játékot készítő Creat Studioról biztos kevesen hallottak. A vállalkozással kapcsolatban fontos kiemelnünk, hogy egy szentpétervári csapatról van szó. Manapság a világháló karnyújtásnyi távolságra hozza közel egymáshoz az embereket, de talán nem volt a legjobb ötlete egy meglehetősen kis gárdának adni ezt a munkát, melynek programozói ráadásul a világ túlsó végén dolgoznak. Persze ez még nem indokolja a gyenge produkciót, de talán egy amerikai fejlesztőcsapat közvetlenebb kontaktust építhetett volna ki az OCC-vel, ami esetleg olyan produkciót eredményezhetett volna, ami jobban visszaadja a remek tv-s sorozat hangulatát.

Rendszerkövetelmény:

ProcesszorP3 600
RAM128 Mbyte RAM
VGA32 MB VRAM