Nyolcgólos vezetés után 27-27-es döntetlent játszott a magyar nőikézilabda-válogatott a házigazda dán csapattal Aarhusban, barátságos mérkőzésen.

eredmény:
Dánia - Magyarország 27-27 (14-15)

A két megfiatalított együttes szerdán Dunaújvárosban csapott össze, és Németh András szövetségi kapitány debütálása remekül sikerült, hiszen 29-20-ra nyert csapata. A pénteki utazás viszont nem volt valami szívderítő, ugyanis a rossz idő miatt késett a gép, így csak éjféltájban kerültek ágyba a játékosok, akiknek ráadásul szombaton 180 km-t kellett buszozniuk Aarhusba. Az is kedvezőtlenül érintette az alakulatot, hogy Kindl belázasodott, és nem tudott pályára lépni. Rajta kívül azonban ugyanaz a csapat szerepelt, amely szerdán diadalmaskodott, és a skandinávok sem változtattak a keretükön.

Rögtön a kezdés után 1-2 gólos előnyre tett szert a magyar válogatott, és ezt a különbséget a szünetig megtartotta. Egyszer volt háromgólos is a vezetés. A fordulás után villámrajtot vettek a vendégek, remek védekezésből gyors támadásokat vezettek, és a félidő derekán 24-16-ra vezettek. Ekkor már csak a legvérmesebb hazai szurkolók reménykedtek szoros eredményben. De nekik lett igazuk, mert ismételten bebizonyosodott, a rivális a legreménytelenebb helyzetből is képes felállni. Az agresszív letámadás meghozta a sikert, és tíz másodperccel a lefújás előtt egyenlített az utóbbi három olimpián aranyérmes együttes.

Vasárnap Frederikshavnben 16.25-kor csap össze a két gárda.