Némi meglepetésre csak 1-1 pontot gyűjtött be vasárnap az olasz labdarúgó-bajnokságban a BL-selejtezőt érő negyedik helyért harcoló Udinese és Sampdoria. Az udineiek ráadásul még a döntetlenért is alaposan megküzdöttek, hazai pályán 0-2-ről, s 2-3-ról játszottak 3-3-at az amúgy jó ideje gyengélkedő AS Romával. A Sampdoria a Cagliari vendégeként végzett gól nélküli döntetlenre.

A Palermo viszont győzött, 2-1-re legyőzte a Messinát, így csak két ponttal van lemaradva az Udinese és eggyel a Sampdoria mögött, azaz akár még a szicíliai együttes is odaérhet a negyedik helyre.

Az idén pocsékul szereplő Lazio megrázta magát és 3-1-re legyőzte a Livornót, míg az egykoron sztárcsapatnak számító - idén azonban a kiesés ellen küzdő - Parma a Reggina vendégeként diadalmaskodott szintén két góllal.

A nap meglepetését az Atalanta okozta, amely 3-0-ra kiütötte a Chievót, így elmozdult az utolsó helyről, sőt egy esetleges jó hajrával talán első osztályú tagságát is megőrizheti még. A vasárnapi, veronai ellenfelétől például már csak négy pont választja el a Brescia-előző gárdát.

Serie A, 30. forduló:
Atalanta - Chievo 3-0 (2-0)
gól: Marcolini (6., 11-esből), Makinwa (15.), Montolivo (54.)

Cagliari - Sampdoria 0-0

SS Lazio - Livorno 3-1 (2-0)
gól: Muzzi (16.), Cesar (45., 11-esből), Rocchi (55.), illetve Protti (61., 11-esből)

Lecce - Siena 2-2 (1-1)
gól: Konan (10.), Paci (55.), illetve Maccarone (18.), Taddei (81.)

Palermo - Messina 2-1 (0-0)
gól: Zaccardo (52.), Toni (76.), illetve Zampagna (69.)
piros lap: Aronica (35., Messina)

Reggina - Parma 1-3 (0-1)
gól: Mozart (53., 11-esből), illetve Morfeo (23., 49.), Simplicio (62.)
piros lap: Bresciano (65., AC Parma)

Udinese - AS Roma 3-3 (2-3)
gól: Di Natale (27.), Pinzi (33.), Di Michele (75.), illetve Chivu (14.), Montella (23.), Mancini (44.)