Rafael Nadal nyerte a monte-carlói kétmillió euró összdíjazású férfitenisz-tornát, a Mester-sorozat negyedik állomását, miután a döntőben 3 óra 7 perc alatt, nagy küzdelemben legyőzte a címvédő argentin Guillermo Coriát.

Az első két játszmát fölényesen hozta a 18 éves spanyol tehetség, ám az argentin klasszis szépített. A negyedik, s egyben utolsó felvonásban Nadal 3-1-es előnyre tett szert, ellenfele azonban kiegyenlített és 5-5-ig fej fej mellett haladt a két játékos. Ám a végjátékban Coria már nem bírt a spanyol teniszezővel, aki ezzel pályafutása során először diadalmaskodott a Mester-sorozatba tartozó viadalon. Két hete Miamiban már döntős volt, de 2-0-s előnyről akor még kikapott a világelső Roger Federertől.

Nadal ezzel kiegyenlített a Coria elleni párharcban, miután a két játékos eddig egyetlen alkalommal - két esztendeje, éppen Monte-Carlóban - találkozott egymással ATP-tornán, s akkor a legjobb 16 között az argentin győzött 7:6, 6:2-re.

A Mester-sorozat történetében a spanyol a második legfiatalabb győztes: ebben a sorrendben az amerikai Michael Chang öt hónappal "jobb", miután 18 éves és öt hónapos volt 1990-es torontói diadala idején. Rafael Nadal idei harmadik, pályafutása negyedik ATP-tornagyőzelmét szerezte meg.