Focirégész nevű sorozatunkban leporoljuk a múlt emlékeit, és felidézzük a mai dátum legemlékezetesebb futballeseményeit. Nézzük, mi történt április 23-án!

1994-ben ezen a napon (hétvégén) játszották a Bundesliga 32. fordulóját. A tabella élén (három fordulóval a zárás előtt) a Bayern München állt, két ponttal megelőzve az 1. FC Kaiserlauternt (az előző játéknapon a pfalziak 4-0-ra kiütötték Franz Beckenbauer csapatát, így zárkóztak fel riválisuk mögé - a szerk.), így óriási izgalmak voltak remélhetőek a hajrában. A 'Lautern - ha nehezen is - de vette a soros akadályt, az utolsó három percben szerzett gólokkal 2-0-ra győzött Wattenscheidben, így a Bayernnek fel volt adva a lecke.

A bajorok a kiesés ellen harcoló 1. FC Nürnberget fogadták Münchenben, a három pont sorsát illetően aligha lehettek valakinek is kétségei. De mint tudjuk, mindig ezek az összecsapások a legnehezebbek, s nem volt ez másként 11 esztendővel ezelőtt sem. A Bayern ugyanis egy "fantomgólnak" köszönhetően nyert 2-1-re.

A 24. percben bajor szögletrúgás után Thomas Helmer fejese után a labda jól láthatóan a kapufa külső oldala mellett hagyta el a játékteret, ám Hans-Joachim Osmers játékvezető - óriási meglepetésre - gólt ítélt. Hiába protestáltak a nürnbergiek, 1-0 állt az eredményjelzőn. Helmer a második félidőben még egyszer betalált, majd a svájci Alain Sutter révén a vendégek csak szépíteni tudtak.

A mérkőzést követően a nürnbergiek játékvezetői műhiba miatt óvást nyújtottak be, és mivel a DFB és a liga illetékesei a tv-felvételek megtekintése után helyt adtak a beadványnak, így a mérkőzést újrajátszották. A találkozóra május 3-án került sor (természetesen nem Osmers, hanem Bernd Heynemann vezette), de akkor sem volt okuk az örömre a vendégeknek, mivel a Bayern 5-0-ra győzött. (A sors fintora, hogy az 1. FC Nürnberg a szezon végén búcsúzni kényszerült az élvonalból, a piros-fehérek ugyannyi (28) pontot gyűjtöttek mint a 15. helyen végzett SC Freiburg, csak a gólkülönbségük volt rosszabb 11 találattal! - a szerk.)