Szegeden, az 53. női sakkbajnokság negyedik fordulójában a két éllovas, Lakos Nikoletta és Mádl Ildikó rangadója gyors taktikai döntetlennel végződött. Gara Anita hatásos tisztáldozattal fűszerezett királyszárnyi támadással nyert, és hármas holtversenyben az élre került. Gara Tícia, Ignácz Mária és Schneider Veronika nyert még a játéknapon.

A Móra Ferenc Múzeum nagytermében zajló bajnokság negyedik játéknapján négy játszma végződött döntéssel. A várakozásnak megfelelően a torna egyik rangadóján, Lakos Nikoletta és Mádl Ildikó nem kockáztatott, már a 13. lépésben remiztek.

Gara Anita gyors támadása átütött Décsey Kata ellen, és befogta a két éllovast. Rudolf Anna és Schneider Veronika a korcsoportos bajnokságokon már sokszor összecsapott, inkább a bátaszéki Anna volt eredményesebb. A szicíliai védelem Paulsen változatában mindketten egy kicsit bizonytalankodtak, világos hibázott és Veronika döntő anyagi előnyt szerzett.

Domány Zsófia és Ignácz Mária a divatos Richter-Rauser változatban csapott össze. Mária minőséget áldozott a támadás érdekében, Zsófia időzavarban visszaadta az anyagot, de sötét szabadgyalogja eldöntötte a pont sorsát. Maratoni hosszúságú partit játszott Gara Tícia és Albert Kornélia, sötét egyenlő állást vesztett el.

A 4. forduló eredményei:
Domány Zsófia (2056) - Ignácz Mária (2195) 0 - 1 (Szicíliai védelem, 50)
Lakos Nikoletta (2342) - Mádl Ildikó (2375) döntetlen (Szicíliai védelem, 13)
Gara Anita (2400) - Décsey Kata (2151) 1 - 0 (Francia védelem, 23)
Rudolf Anna (2210) - Schneider Veronika (2241) 0 - 1 (Szicíliai védelem, 31)
Gara Tícia (2296) - Albert Kornélia (2171) 1 - 0 (Francia védelem, 73)

Francia védelem [C00]

1.e4 e6 2.d3 d5 3.Ve2 d4 4.e5 c5 5.Hf3 He7 6.h4 Hbc6 7.g3 Hd5 8.Fg2 Vc7 9.0-0 Fe7 10.c4 dxc3 11.bxc3 0-0 12.c4 Hdb4 13.a3 Ha6 14.Ff4 b6 15.Hc3 Fb7 16.He4 Hd4 17.Hxd4 cxd4

Forrás: [origo]

18.Hf6+! Kh8 19.Vh5 gxf6 20.exf6 Vd7 21.Vh6 Bg8 22.fxe7 Bg6 23.Vf8+ és sötét feladta