A Domino-BHSE nem tudta megvédeni címét, mivel hosszabbítás után egy góllal alulmaradt a házigazda Posillipo Napolival szemben a férfivízilabda-Euroliga nápolyi döntőjében.

Euroliga, Final Four, döntő:
Posillipo Napoli (olasz) - Domino-BHSE 9-8 (3-3, 0-1, 0-1, 4-2, 1-1, 1-0)
Nápoly, 4 ezer néző
gól: Di Costanzo, Silipo, Postiglione 2-2, Felugo, Zlokovic, Stritof, illetve Szívós 3, Benedek 2, Kiss G., Biros, Molnár T.

A borsos jegyárak ellenére - 25 euró, azaz mintegy hétezer forint volt a belépő - majdnem teljesen megtelt a Felice Scandonéról elnevezett fedett uszoda, így közel négyezer fanatikus hazai szurkoló fergeteges biztatása mellett kezdődött meg a finálé. Igaz, a Honvéd lelkes rajongói sem hagyták magukat, a dobokkal felszerelt drukkerek jelezték: nincs egyedül a hét olimpiai bajnokot felvonultató magyar gárda.

Két gyors góllal kezdett a budapesti csapat, előbb Molnár Tamás ejtett egy parádésat, majd Biros Péter lőtte ki a bal sarkot. Ám az olaszok nem hagyták annyiban, és kiegyenlítettek. Ezután Benedek Tibor villámtalálata következett, de a Posillipo Francesco Postiglione révén újra válaszolt, s 3-3-mal ért véget az első hét perc.

A folytatásban eltékozolt lehetőségek, kihagyott emberelőnyök következtek mindkét oldalon, s közel hat percet kellett várni arra, hogy Benedek lövése után végre megrezdüljön Fabio Violetti hálója (4-3).

A harmadik negyed kísértetiesen emlékeztetett az előzőre: hat percen át hiba itt, hiba ott, s végül újra a Honvéd volt eredményes. Ezúttal Szívós Márton súlyosbította a nápolyi legénység helyzetét (5-3).

Az utolsó felvonásban mindent egy lapra tett fel a Posillipo, amely aztán ki kiegyenlített (6-6). Kiss Gergő azonban újra előnyhöz jutatta a Honvédot, s már-már úgy tűnt megvédi a címét a magyar alakulat, ám 6 mp-cel (!) a lefújás előtt Carlo Silipo bevette Gergely István hálóját (7-7). A pénteki elődöntős hosszabbítás után tehát a Honvédnak újra ráadást kellett adnia.

Az első három perc sem hozott döntést, igaz, először jutottak vezetéshez az olaszok, de a remek formában játszó Szívós hamar kiegyenlített. A mindent eldöntő utolsó 180 másodpercben egy kiállítás a magyar oldalon, egy gól Ratko Stritov révén a másikon, és ezzel a Posillipo Napoli megnyerte az Euroligát, letaszítva a trónról a Dominót az európai vízilabda elsőszámú klubcsapatává lépett elő.