A dortmundi szuperverseny második fordulójában Lékó Péter játszmája az angol Michael Adams ellen a 21. lépésben végződött döntetlennel. A játéknap nagy meglepetéseként Emil Szutovszkij legyőzte Vlagyimir Kramnyikot. Az első fordulóban elszenvedett veresége után javított a bolgár Veszelin Topalov és a holland Loek Van Wely, Peter Szvidler másodszor is remizett. Az első tíz partiból hét dőlt el, csak világossal nyertek a nagymesterek. A harmadik fordulóban Lékó a német Naiditch ellen sötéttel játszik.

A dortmundi torna második napján is a világossal játszók voltak eredményesek, három partiban is nyertek. A forduló hatalmas meglepetéseként az izraeli Emil Szutovszkij kiütéses győzelmet aratott a klasszikus sakkozás világbajnoka, Vlagyimir Kramnyik ellen.

Az orosz nagymester hihetetlen produkciót mutatott be a megnyitásban, oly gyengén játszott. Királya középen rekedt, majd Szutovszkij tisztáldozattal "táncolásra" kényszerítette. A sötét haderő szánalmasan vergődött, a világos tisztek összehangolt támadása végül kettős gyalognyerést eredményezett. A hatszoros dortmundi győztes az 51. lépésben kapitulált. Kramnyiknak nem lesz sok ideje a fájdalmas vereségen elmélkednie, Veszelin Topalov vár rá a harmadik fordulóban.

A bolgár nagymester gyorsan nyert a német Arkadij Naiditsch ellen, aki veszélyes vizekre tévedt. Meggyengült királyállása ellen Topalov tisztáldozattal indított védhetetlen akciót. Fokozatosan játszotta túl ellenfelét a holland Loek Van Wely. A francia Etienne Bacrot bátor húzásként a királyindiai védelmet választotta, de a sorozatos cserék következményeit rosszul számolta ki, alapsori gyengesége miatt döntő anyagi hátrányba került.

Jól tartotta magát a dán Peter Heine Nielsen az orosz Peter Szvidlerrel szemben, az orosz huszárjátékban értékes döntetlent harcolt ki. Mindössze 21 lépésig tartott Lékó Péter és Michael Adams partija, a spanyol megnyitás egyik divatos változatában tisztelték egymást a küzdő felek.

A 2. forduló eredményei:
Van Wely (holland, 2655) - Bacrot (francia, 2729) 1 - 0 (Királyindiai védelem, 47)
Topalov (bolgár, 2788) - Naiditsch (német, 2612) 1 - 0 (Vezércsel, 27)
Szutovszkij (izraeli, 2674) - Kramnyik (orosz, 2744) 1 - 0 (Spanyol megnyitás, 51)
Szvidler (orosz, 2738) - Nielsen (dán, 2668) döntetlen (Orosz huszárjáték, 43)
Lékó Péter (magyar, 2763) - Adams (angol, 2719) döntetlen (Spanyol megnyitás, 21)

A verseny állása:
1-3. Lékó Péter, Michael Adams és Peter-Heine Nielsen 1,5 pont
4- 8.Arkadij Naiditsch, Peter Szvidler, Emil Szutovszkij, Veszelin Topalov és Loek Van Wely 1