A dortmundi Sparkassen Chess Meeting szuperverseny hatodik fordulójában Lékó Péter világossal remizett Etienne Bacrottal. A spanyol megnyitású játszmában a franciák legjobbja biztos kézzel hárította nagymesterünk próbálkozásait. A holland Loek Van Wely legyőzte az izraeli Emil Szutovszkijt, és félpontos előnyre tett szert. Durva elnézéssel ismét vesztett a dán Peter Heine Nielsen, az angol Michael Adams a nyeréssel Lékó és Vlagyimir Kramnyikkal nagy szerencsével döntetlent elérő német Arkadij Naiditsch társaságában holtversenyben második. Hatodszor is döntetlent játszott Peter Szvidler. A hetedik játéknapon Lékó a remikirály orosz ellen a sötét bábukat vezeti.

A 19-es kategóriájú tornát Lékó Péter elleni vereséggel kezdő holland Loek Van Wely a hatodik játéknapon harmadik győzelmét aratta, és félpontos előnnyel vezet három fordulóval a befejezése előtt. Emil Szutovszkij Grünfeld védelem ezúttal "zátonyra futott", Van Wely a végjátékban biztos kézzel érvényesítette anyagi előnyét. Lékó nem tudta "megdönteni" Etienne Bacrot változatát, a spanyol megnyitás egyik legjobb ismerőjeként jegyzett francia nagymester kiharcolta a döntetlent. Hátrányosabb állásban a dán Peter Heine Nielsen dirva elnézést követett el, és már a 27. lépésben feladásra kényszerült az angol Michael Adams ellen.

Két kalandos játszma is pontosztozkodással végződött. Vlagyimir Kramnyik többször is nyerőesélyes folytatást hagyott kihasználatlanul, Arakadij Naiditsch örökös sakkot harcolt ki. Hasonló befejezést láttunk Veszelin Topalov és Peter Szvidler csatájában. A bolgár sakkozó esélyes állásban nem találta meg a reális esélyeket nyújtó változatot. Világos a két nyeréssel javított a statisztikán, 11-3 a győzelmek aránya.

A 6. forduló eredményei:
Van Wely (holland, 2655) - Szutovszkij (izraeli, 2674) 1 - 0 (Grünfeld védelem, 71)
Topalov (bolgár, 2788) - Szvidler (orosz, 2738) döntetlen (Szicíliai védelem, 40)
Lékó (magyar, 2763) - Bacrot (francia, 2729) döntetlen (Spanyol megnyitás, 41)
Adams (angol, 2719) - Nielsen (dán, 2668) 1 - 0 (Orosz huszárjáték, 27)
Naiditsch (német, 2612) - Kramnyik (orosz, 2744) döntetlen (Orosz huszárjáték, 58)