"A Debrecen elleni párharc pályafutásom igazi vizsgája" - jelentette ki Miroslav Blazevic, a Hajduk Split veterán szakvezetője a horvát sportnapilapnak, a Sportske Novostinak adott pénteki interjúban. A horvát bajnokcsapat jövő szerdán, Debrecenben vívja a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának első összecsapását, s az Adriai-tenger partján mindenki izgatottan várja a hazai bajnokságban pazarul - az Osijek elleni 6-0-lal - rajtolt "Fehérek" idegenbeli fellépését.

"Megfigyelőnk, Wilson Dzoni ott volt a szerdai DVSC-Sopron magyar Szuperkupa-visszavágón, amit 3-0-ra nyert meg a magyar bajnok" - mondta Blazevic, aki korábban a horvát válogatottat is dirigálta. "Olyan információt kaptam, hogy roppant veszélyes együttesről van szó, amely 34 perc alatt ledolgozta az első találkozón összeszedett kétgólos hátrányt. Kerekes és Bogdanovic gólveszélyes csatárok, akiket egy pillanatra sem szabad őrizetlenül hagyni."

A Hajdukhoz a nyáron leszerződött igazi vizsgafeladatának tartja a BL-párharcot, melynek esélyeit kiegyenlítettnek ítéli. "50-50 százalék esélyt adok mindkét együttesnek a továbbjutásra. Én már egy 1-3-as eredménnyel is elégedett lennék a szerdai első összecsapáson, ugyanis csapatomat bármikor képesnek tartom hazai környezetben egy 2-0-s vagy egy 3-0-s győzelemre" - tette hozzá a rutinos tréner.

Hogy mennyire kirobbanó formában kezdte az idényt a Hajduk, azt jól mutatja a szerdai első bajnoki fordulóban az eszékiek ellen a Poljud-stadionban aratott 6-0-s győzelem. 34 perc alatt öt gólt rúgott a Hajduk, a hazai fanatikusok, a "Torcida" nagy-nagy örömére. A gólokból leginkább a duplázó Tomislav Busic vette ki a részét, Biscevic, Bartulovic, Kranjcar és Grgurovic egyszer-egyszer volt eredményes. Niko Kranjcar, a hátravont középcsatár - az ellenünk vb-selejtezőn tavaly szeptemberben 3-0-ra győztes horvát válogatott dirigense - remekül irányított, az ő értékét Branko Grgic, a Hajduk klubelnöke tízmillió euróra taksálta, s azt mondta, egyelőre senkinek sem eladó a spliti labdazsonglőr. Dragan Blatnjakot, a jobb oldali előretolt csatárt Oroszországból keresik, s a gólerős Busic is felettébb kapós.

Blazevicet mindenesetre máris, egyetlen bajnoki alapján hősként ajnározzák a Poljud-stadionban, hiszen szerdán a 34. percben, amikor Bucic az Osijeknek bevágta az ötödiket, felharsant a nézőtéren a "Ciro majstore" szövegű kórus. Majstore pedig horvátul egyszerre jelent bajnokot és mestert is.