Göteborgban, a 15. sakkcsapat Európa-bajnokság hatodik fordulójában férfi válogatottunk 2-2-re végzett a német csapattal. Almási Zoltán nyert, Berkes Ferenc azonban ismét kikapott, Gyimesi Zoltán és Ruck Róbert pedig remizett. Női együttesünk minimális arányban vesztett a grúzokkal szemben. Mádl Ildikó, Vajda Szidónia és Gara Anita partija döntetlennel végződött, de Medvegy Nóra vereséget szenvedett. A játéknap óriási meglepetéseként a címvédő orosz gárdát 3-1-re győzték le a hollandok, az olimpiai bajnok ukrán válogatott az azeriektől vesztett. A hetedik játéknapon Almásiék az oroszokkal játszanak. Az éllovas izraeli együttes ismét nyert, a nőknél a lengyelek vezetnek, rangadójuk az oroszokkal  négy eldőlt játszmával lett 2-2.

Hiába szerzett Almási Zoltán győzelmével gyors vezetést válogatottunk a németek elleni meccsen, a formán kívül játszó Berkes Ferenc harmadik vereségével és két döntetlennel végül 2-2 lett a végeredmény. A fordulóban két óriási szenzáció is született, a hollandok az oroszok, az azeriek az ukránok ellen nyertek. Hiányzik az átütő erő az orosz csapatból, a tulipánosok ellenben remek együttest alkotnak.

Az éltáblán Peter Szvidler erejéből világossal csak remire futotta, Szergej Tivjakov egyszerű eszközökkel játszotta túl Alekszej Drejevet. A holland sakkozás legendája, Jan Timman pedig az ifjú titánt, Alekszandr Motylevet győzte le, Jevgenyij Barejev csak remizett, és az oroszok a vereséggel búcsút is mondhattak a címvédésnek. A hetedik játéknapon orosz-magyar mérkőzés lesz.

Rendkívül magabiztos az izraeli gárda, még partit sem vesztettek. Legjobbjuk a Pakson és Dortmundban is rossz formában játszó Emil Szutovszkij. Harmadik mérkőzésükön kényszerültek kapitulációra az ukránok, az első két helyezetthez hasonlóan még mindig veretlenek a lengyelek.