Továbbra is százszázalékos a magyar válogatott a női kosárlabda Európa-bajnoki pótselejtezőben, miután a második fordulóban Miskolcon kiütötte Finnországot.

Eredmény, A csoport, 2. forduló:
Magyarország - Finnország 73-43 (22-13, 20-13, 12-8, 19-9)
Miskolc, 2000 néző
v.: Chantal (francia), Anzulovic (horvát)
pontszerzők: Cserny 23/6, Károlyi 11/3, Englert 10/6, Fegyverneky 7, Papp 6, Ujhelyi 6, Hagara 4, Horváth Zs. 3, Török 3/3, illetve J. Laaksonen 12, Tuukkanen 8, Korpivaara 7/3, Piipari 5/3, Lähde 4, Terava 4, N. Laaksonen 3.

A találkozó egyben az új miskolci csarnok avatója is volt: az Európa-kupában is érdekelt DKSK tavasz óta kényszerült "albérletbe" a felújítási munkálatok miatt a helyi egyetemi, illetve a tiszaújvárosi arénába. A magyar válogatott utoljára 22 éve, az 1983-as Eb-csoportmeccsen lépett pályára a városban.

A hazaiak sikerét jósolta a két gárda egymás elleni statisztikája, ugyanis mind a hat eddigi összecsapáson magyar győzelem született. A hetedik meccs az összetartás elején csapatkapitánnyá választott Hagara kosarával indult, és rengeteg elhibázott vendégkísérlettel folytatódott. Ennek megfelelően az ellenfél a 6. percben mindössze 2 pontnál tartott, első mezőnytalálatára pedig 9 percet kellett várni. A házigazdák részéről főként az amerikai egyetemi bajnokságból Sopronba szerződött Cserny volt elemében, aki közelről és a hármasvonalon túlról is betalált.

A folytatásban a cserepadról érkező Fegyverneky és Török is letette névjegyét, így hamarosan 16 pontra nőtt az előny. Ezután viszont kissé "leült" a mérkőzés, eseménytelenebb időszak következett, melynek Sterbenz Tamás, a Rátgéber Lászlót váltó szövetségi kapitány további cserékkel igyekezett véget vetni. A félidőben már 42-26 volt az állás.

Nagyszünet után a hazaiak egy 7-0-s rohammal indítottak, míg a feltűnően fáradó-lassuló északi alakulat 6 és fél percen át nem talált a gyűrűbe. Állandósult a 20 pont körüli különbség, gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, 30 perc elteltével 54-34-et mutatott az eredményjelző.

Izgalomra a zárónegyed sem adott okot, a magyarok magabiztosan őrizték előnyüket, a finnek pedig érezhetően feladták a kilátástalan küzdelmet. Szebbnél szebb kosarak szórakoztatták a végig lelkesen szurkoló közönséget, s a vendéglátó válogatott végül simán hozta a kötelező győzelmet, és ezzel újabb lépést tett a törökországi selejtezőt érő csoportgyőzelem felé.

Sterbenz Tamás szövetségi kapitány: "Szép győzelmet arattunk, biztató jeleket láttam, de a finnek a vártnál gyengébb formát mutattak. Igyekeztem mindenkinek lehetőséget adni, Cserny Réka mindvégig remekül játszott. Kedden a képzettebb lengyelek ellen ennél jóval többre lesz szükség."

A magyarok a harmadik fordulóban, jövő kedden 17 órakor Lengyelországot fogadják Sopronban.