Győzelemmel zárta a magyar válogatott a nőikosárlabda Európa-bajnoki pótselejtezőt, miután a negyedik fordulóban 74-60-ra nyert Finnországban.

A csoport, 4. forduló:
Finnország - Magyarország 60-74 (23-17, 12-21, 10-19, 15-17)
Kotka, 500 néző
pontszerzők: Piipari 19/15, Tuukkanen 14, Korpivaara 9, J. Laaksonen 7, Lähde 4, Launilainen 3/3, Sario, Terava 2-2, illetve Cserny, Papp 16-16, Károlyi 14, Fegyverneky 12, Hagara 10/3, Ujhelyi 6

Annak ellenére, hogy a magyar válogatottnak minél nagyobb arányú győzelmet kellett volna aratnia az Eb-részvétel érdekében, a 3. percben 11-2-re vezetett a hazai csapat, így a találkozó elején csak a hátrány ledolgozása lehetett a vendégek célja.

Először a 17. percben jutott előnyhöz Strebenz Tamás együttese, amely ettől kezdve helyenként jól játszott, és így folyamatosan nőtt a különbség a két gárda között. Végül 14 ponttal nyertek a magyarok, ami a játék képe alapján nagyobb is lehetett volna, ha nem olyan álmosan kezdik a mérkőzést.

Sterbenz Tamás szövetségi kapitány: "Sajnálom, hogy nem tudtunk nagyobb arányú győzelmet aratni, most már nem a mi kezünkben van a sorsunk. A válogatott összességében megállta a helyét a sorozatban".

A csapat sorsa vasárnap dől el, amikor kiderül, hogy Lengyelország hazai pályán a magyaroknál nagyobb különbséggel veri-e meg a finneket. A csoportelső kijut arra a selejtezőtornára, amelyet közvetlenül az Európa-bajnokság előtt rendeznek Törökországban. Ennek győztese kapja meg a kontinensviadal utolsó, 12. kiadó helyét.