A görögöknél rögtön hatalmas rangadóval rajtolt a pontvadászat, és az Olympiakosz 2-0-ra legyőzte a Torghelle Sándor nélkül felálló Panathinaikoszt, míg Franciaországban a Lyon máris hárompontos előnnyel vezet - pedig még csak öt fordulót játszottak le. Szerbiában szinte példátlan esemény történt: egy forduló alatt mindkét belgrádi sztárgárda, a Crvena Zvezda és a Partizan Beograd is kikapott.

Még csak öt forduló telt el a francia bajnokságból, de a címvédő Olympique Lyon máris viszonylag jelentős előnnyel vezeti a tabellát: az OL fórja három pont a második helyezett RC Lensszal és a harmadik Girondins Bordeaux-val szemben. Mindez annak köszönhető, hogy a PSG elszenvedte első vereségét a bajnokságban, mégpedig hazai pályán a Nice-től, és továbbra sem megy a Marseille-nek, amely még mindig nyeretlen.

Pedig az OM hívei abban bíztak, hogy végre sikerült megszerezni az első győzelmet a Ligue 1-ben, hiszen hét közben az Intertotó-kupában a spanyol RC Deportivót 5-1-re sikerült megverni. Jean Fernandez mester mindenesetre alaposan megkeverte a kártyákat, hiszen két friss szerzeményt is betett a kezdők közé: helyet kapott a csapatban a középpályán a PSG-től leigazolt Lorik Cana, a csatársorban pedig az FC Baseltől szerződtetett argentin Christian Giménez. Utóbbi debütálása nem sikerült rosszul, elvégre a második félidő közepén gólt fejelt, és a Marseille ezzel a találattal meg is szerezte a vezetést - azonban végig érezni lehetett, hogy az ellenfél, az AC Ajaccio (amelynek kispadján az OM egykori mestere, Roland Courbis ült) bármikör jó lehet egy gólra. A hazaiak portása, a még mindig eltiltott Fabien Barthezt helyettesítő Cédric Carrasso két alkalommal is hatalmas bravúrral mentette meg csapatát, de három perccel a lefújás előtt már ő is tehetetlen volt, amikor a játékvezető egy vitatható büntetőt adott a korzikaiaknak, amit Rafik Szaifi nem is hibázott el.

Míg az OM nyeretlenül, addig a PSG veretlenül várta a hét végi fordulót, és a párizsiak a Marseille-jel ellentétben egyáltalán nem várták a széria megszakadását. A fővárosiak ellenfele az OGC Nice volt, és a mérkőzés úgy kezdődött, ahogyan azt a Parc de Princes közönsége várta, hiszen Pauleta már az első percben megszereze a vezetést a hazaiaknak. A folytatás azonban már nem volt ilyen kedvező a PSG számára, hiszen a nizzaiak meglepően bátran futballoztak, és bár a párizsiak növelhették volna előnyüket (Bonaventure Kalou lövése például a kapufáról pattant vissza), a vendégeknek is megvoltak a lehetőségeik. Egészen a 72. nem változott az eredmény, ekkor azonban a Nice védője, Sammy Traoré a hálóba fejelt egy szabadrúgást, majd a kitámadó PSG-t lekontrázva Mamadou Bagayoko a győzelmet is megszerezte a nizzaiak számára.

Az RC Lens így vasárnap azzal a tudattal léphetett pályára a Monaco otthonában, hogy egy győzelemmel feljöhet a második helyre, sőt, mint kiderült, egy döntetlen is elég volt ehhez a számára - a hétközi BL-kiesés miatt csalódott Monaco ugyanis képtelen volt betalálni, és a Lens sem tudta megismételni egy héttel korábbi teljesítményét, amikor egy hetest rúgott az Auxerre-nek, és a végeredmény így 0-0 lett. Utóbbi gárda a Lyont fogadra vasárnap este, és nem tudta különösebben megnehezíteni a bajnokcsapat dolgát: az OL a két új szerzemény, a Chelsea-től megvett Tiago, illetve a brazil Cruzeirótól 12 millió euróért leigazolt Fred nélkül is magabiztosan nyert 2-0-ra, aminek köszönhetően három pontos előnnyel vezeti a tabellát.