A tavalyi győztes Vasas és a múlt évi második Eger vívja a 2005-ös férfivízilabda Malév Magyar Kupa döntőjét vasárnap a Komjádi uszodában annak nyomán, hogy a piros-kékek Szegeden győztek, a hevesi gárda pedig egészen simán, 12-8-ra nyert a bajnok Honvéd ellen.

férfivízilabda Malév Magyar Kupa, elődöntő:
Brendon-Fenstherm-ZF-Eger - Domino-BHSE 12-8 (1-3, 4-1, 2-1, 5-3)

Az eleje a papírforma jegyében telt, hiszen a bajnoki címvédő Honvéd gyorsan 3-0-s vezetésre tett szert. A lámpalázasnak tűnő egriek azonban fokozatosan levetkőzték megilletődöttségüket, s 4-4-nél utol is érték a dominós alakulatot, amelyben pedig - noha nem sok edzéssel a hátuk mögött - már vízbe szálltak az olimpiai bajnokok is.

Ám ez sem segített a vendégeken, akik 4-2-es vezetésük után 4-7-es hátrányba kerültek a harmadik nyolc percben. Kiss Gergely duplájával 6-7-re még felzárkóztak ugyan, innentől kezdve viszont jóformán már csak az volt a talány, hogy mekkora különbséggel győz a hazai gárda, amelynek kapujában valósággal brillírozott a bővebb válogatott keretben is helyet kapott Jászberényi Gábor.

A diadalhoz azonban az egész csapat egységesebb teljesítménye kellett, amely ugyanakkor hiányzott az inkább az egyéni(eskedő) játékkal - a sok-sok hiba miatt ezúttal felettébb eredménytelenül - kísérletező fővárosi együttesnél.

Az Eger akárcsak tavaly, az idei elődöntőben is nyert tehát a Honvéd ellen, kérdés most már, hogy ismétlődik-e a 2004-es múlt, amikor is a kupafináléban viszont már vesztesként hagyta el a medencét a hevesi gárda a Vasassal szemben.

Szeged-Beton VE - TEVA-VasasPlaket 6-7 (2-0, 0-4, 0-1, 4-2)

A csongrádi együttes remekül kezdett, ám hiába vezetett két góllal, mivel a folytatásban annál gyengébb játékot produkált: 18 percen (!) át egyszer sem volt eredményes, míg a tavalyi kupagyőztes Vasas egyre jobban elhúzott.

A negyedik negyedben magához tért a Szeged, ki is egyenlített (6-6), ám egy emberelőnyös helyzetet a piros-kékek gólra váltottak, s mivel válasz már nem érkezett, megnyerték a szegedi elődöntőt.