Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán nagy csatában vereséget szenvedett az orosz Jekatyerinburgtól a nőikosárlabda Euroliga 2. fordulójában.

Euroliga, B csoport, 2. forduló:
MKB-Euroleasing Sopron - Jekatyerinburg (orosz) 80-84 (18-18, 18-23, 22-20, 22-23)
Sopron, 2000 néző
pontszerzők: Teasley 24/12, Blahuskova 16, Károlyi 12/3, Cserny 10, Matovic 8, Gorbunova 6, Honti 2, Horváth Zsuzsanna 2, illetve Szitnyak 16/3, Batkovic 16, Zakaljuzsnaja 14, Karpova 10/3, Sauret 10/3, Mironova 9, Firszova 5/3, Hazova 4

Soproni szempontból remek előjelekkel indult a mérkőzés, hiszen a 2003-ban bajnok, tavaly viszont útlevél-hamisítási botránya miatt kizárt Jekatyerinburgból hiányzott a két amerikai sztár, Yolanda Griffith - aki az idén WNBA-t nyert a Sacramentóval, és a döntő legjobbjává választották - valamint Lindsay Whalen.

Az előzetes esélylatolgatások során Natalia Hejkova, a hazaiak vezetőedzője megjegyezte, hogy tanítványai az NB I-ben eddig csak kisebb játékerőt képviselő csapatokkal találkoztak, míg az oroszok nemrég jóval nehezebb ellenfelekkel csatáztak a szamarai klub-világbajnokságon. Utóbbi eseményen egyébként meglepetésre csak a 8., utolsó helyen végzett a néhány éve még világverő alakulat.

Rengeteg kihagyott helyzettel és kapkodó játékkal kezdődött a találkozó, több mint 2 percet kellett várni az első kosárra. A kabalarókájukkal és dobosaikkal érkezett oroszoknál főként a néhány éve még soproni színekben pattogtató Zakaljuzsnaja villogott, míg a túloldalon az ex-pécsi Károlyi volt elemében.

A folytatásban az ugyancsak WNBA-bajnok Teasley távoli és a center Matovic közeli találataival előnyhöz jutott a magyar gárda, ám utóbbi 15 perc elteltével már 3 személyi hibánál tartott. Néhány védelmi megingás miatt - no meg az Európa-bajnok francia Sauret révén - csakhamar ismét kiegyenlített az ellenfél (29-29), sőt, a félidőben 36-41 volt az állás.

Az első 20 percben 38 százalékosan célzó házigazdák nagyszünet után gyorsan ledolgozták hátrányukat, ám a hallatlan magabiztossággal dobó uráli alakulat megint csak megrázta magát, és lecsendesítette a nyáron felújított-megszépült csarnokot. A névsoruk alapján sokra hivatott hazaiak támadásaiba rendre hiba csúszott, így a harmadik negyed végén 58-61-et mutatott az eredményjelző.

A zárófelvonás elején kipontozódott Matovic, de Igor Grugyin edző is elvesztette centerét, miután az ausztrál Batkovic egy ütközés nyomán megsérült - igaz, ő lábát húzva, de kisvártatva folytatta a küzdelmet. A Sopron folyamatosan futott az eredmény után, mivel gyengén lepattanózott, és sorra kapta a triplákat. A hajrá óriási küzdelmet hozott, fél perccel a lefújás előtt még a rivális vezetett két ponttal, de néhány további érthetetlen baki végül megpecsételte a hazaiak sorsát. Ezzel a múlt héten Brnóban elbukó Sopron továbbra is nyeretlen a sorozatban.

Natalia Hejkova vezetőedző:
"Rosszul, idegesen kezdtünk, a végén pedig nem csapatként küzdöttünk, hanem öt külön játékos volt a pályán. Matovic korai kipontozódása miatt nem tudtuk ellensúlyozni az oroszok magassági fölényét a palánkok alatt, ami a kevés lepattanónkban mutatkozott meg."

Nikki Teasley, a Sopron legjobbja:
"Utálok veszíteni, ezért nagyon dühös voltam, amikor az utolsó 20 másodpercben sorra puskáztuk el a lehetőségeket. Mindettől függetlenül a csapat jó, 11 kiváló játékos alkotja, de még sokat kell dolgoznunk a sikerekért."

Nem sikerült százszázalékosra a magyar csapatok szerdai mérlege a nőikosárlabda Európa Kupában, hiszen a Zala Volán-ZTE és a Diósgyőri KSK győzelme mellett a Szeviép-Szeged vereséget szenvedett.