Visszalépett a vasárnap kezdődő sanghaji Mesterek Kupája tenisztornától az ausztrál Lleyton Hewitt, ugyanis párja, Rebecca Cartwright színésznő várhatóan két héten belül megszüli első gyermeküket.

"Abból a szempontból nagyon csalódott vagyok, hogy mindig is élveztem a játékot a Mesterek Kupáján, de most mégsem indulok. Jó érzéssel emlékszem vissza, amikor 2002-ben, ugyancsak Sanghajban nyerni tudtam. Az a tény, hogy két héten belül megszülethet a gyermekem, nem teszi lehetővé, hogy részt vegyek a viadalon" - írta közleményében a 2001-ben is diadalmaskodó Hewitt.

Az ausztrál klasszist Gaston Gaudio helyettesíti a 4,45 millió dollár összdíjazású versenyen. A Roland Garroson tavaly győztes argentin teniszező jelenleg a kilencedik a világranglistán és az idén öt ATP-tornát nyert egyesben. Mellette Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Roddick, Andre Agassi, Guillermo Coria, Nyikolaj Davigyenko és Ivan Ljubicic lép pályára Sanghajban.

A viadalt Ázsia legnagyobb teniszcsarnokában rendezik meg: a létesítményt a címvédő és tavalyelőtt is győztes Federer nyitotta meg négy hete. A 15 ezer férőhelyes, ultramodern arénát - ausztrál mintára - kinyitható tetővel szerelték fel, és jövőre készül el teljesen.